Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türk Silahlı Kuvvetleri Kuzey Irak’ı terör örgütü PKK’ya dar ediyo

29.01.2016 09:44
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin PKK’nın Kuzey Irak’taki kamplarına yönelik düzenlediği hava operasyonlarında bölücü örgüte büyük bir darbe daha vuruldu. Alınan istihbarat üzerine havalanan F16 ve F4’ler örgütün Metina Kampı’na bomba yağdırdı. Operasyonda Meti

 Türk Silahlı Kuvvetleri’nin PKK’nın Kuzey Irak’taki kamplarına yönelik düzenlediği hava operasyonlarında bölücü örgüte büyük bir darbe daha vuruldu. Alınan istihbarat üzerine havalanan F16 ve F4’ler örgütün Metina Kampı’na bomba yağdırdı. Operasyonda Metina Kampı sorumlusu Hakkı Amed (Kod Adlı) Vedat Yoldaş ve korumalarının da arasında olduğu 20 teröristin öldürüldüğü belirtildi. 

HAVA OPERASYONLARI DEVAM EDİYOR

Askeri kaynaklardan edinilen bilgiye göre, 21 Aralık 2015 tarihinde gece 24.00-01.00 arasında yapılan hava harekâtları neticesinde Irak’ın Kuzeyi Metina Barınma Alanının vurulduğu, Metina Barınma Alanı Ana Karargâh Sorumlusu Hakkı Amed (Kod Adlı) Vedat Yoldaş  isimli üst düzey BTÖ mensubunun sol kaburga bölgesine gelen şarapnel parçasıyla yaralandığı ve hemen ardından öldüğü ifade edildi. Saldırıda Yoldaş’ın koruması Kahraman (Kod Adlı), Tabur sorumlusu Şivan (Kod Adlı) ve ismi henüz belirlenemeyen 20 kadar BTÖ mensubunun daha öldüğü vurgulandı. Irak Kuzeyi BTÖ Barınma Alanlarından kaçarak 25 Ocak 2016 tarihinde Türkiye’ye teslim olan 6 (4 erkek, 2 kadın) BTÖ mensubu teröristler ile yapılan mülakatlarda, METİNA’da bulunmuş bir teröristin saldırılarla ilgili bilgi verdiği vurgulandı. Terörist ifadesinde, Eylül 2015 ayı ortasında Parasiya Dağı bölgesinde bulunan sözde şehit Zafer Taburu ve Miglana bölgesinde bulunan yeni Şervan eğitim alanlarının vurulduğunu, en az 30 teröristin etkisiz hale getirildiğini söylediği kaydedildi. 

 
Bu haber toplam 1104 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri