Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkçe konuşan IŞİDçi' videosu alay konusu oldular

27.06.2015 01:28
Paralel yapı ve işbirlikçileri artık alenen Türkiye aleyhtarı çalışmalar yapmaktan çekinmiyor.

Türkiye'yi DEAŞ'a destek vermekle suçlayıp, Kobani saldırıları aracılığıyla Türk-Kürt çatışmasının yolunu açmak isteyen çevreler, bir taraftan da Türkiye ve Erdoğan hakkında uluslararası arenada terör suçlusu algısı oluşturmak istiyorlar.

ACEMİCE BİR VİDEO MONTAJLAYIP DOLAŞIMA SOKTULAR

Türkiye aleyhine üretilen her türlü yalan, iftira ve kara propagandalara, paralel yapının medyası ve gazetecileri de desteğini esirgemiyor. Paralel örgüte yakınlığıyla bilinen Taraf Gazetesi ve son iki yıldır tamamen paralel örgütün kontrolüne girmiş bulunan Cumhuriyet Gazetesi bugün akıl almaz bir amatörlüğe imza attı.

"KORKUNÇ TÜRKÇE KONUŞAN IŞİD'Çİ" VİDEOSU(!)

"Türkçe konuşan IŞİD'çi" başlığı altında yayınlanan 30 saniyelik çakma bir videoyu dolaşıma sokan paralel örgüt medyası, internet sitelerinde ve Twitter'da videoya "Flaş…Flaş…Kobane katliamının korkunç görüntüleri..Türkçe konuşan İŞID’ci neler söyledi?" notunu düştü.

Nerede çekildiği belli olmayan videoda, hiç kimsenin yüzü görünmüyor, kamera toprak zemini ve beton parçalarını çekiyor. Görüntülerde bir uzun namlulu silahın bir kısmı göze çarparken, önce arkalardan bir konuşma duyuluyor. Ardından çekimi yapan bir şahıs nefes nefese "Evet, bugün 3 koldan Kobani’ye saldırdık… Allah’ın izniyle şuanda kuşatma altındaki kafirler saklanıyorlar” diyor. Videonun, algı oluşturmak amaçlı özellikle çekilmiş olduğu ilk izleyişte fark ediliyor.

VİDEOYU TWİTLEYEN AMBERİN ZAMAN ALAY KONUSU OLDU

Söz konusu videoyu Taraf yazarı Amberin Zaman aynı başlıkla Twitter hesabından paylaşınca alay konusu oldu.

Algı çalışması başarısız olan Amberin Zaman, kendisine gelen tepkilere "Taraf_Medya nin manşetlerini ben atmıyorum nede Yine algi trollüğüne başladınız" şeklinde cevap verdi. Ancak bu kez de "algı trollüğü"nü aslında kimin yapmaya çalıştığı konusunda yeni bir tartışma konusu açıldı.

Kaynak: Star

 

 

 

Bu haber toplam 2550 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri