Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"İnanın çok takdir ettim"

27.04.2011 22:37
Hükümete en sert muhalefeti yapan CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman, Başbakan Erdoğan'ın İstanbul için açıkladığı çılgın projeyi alkışladığını söyledi.

"Bir Cumhuriyet Halk Partili olarak alkışladım." diyen Arıtman, çok doğru ve iyi bir proje olduğu ve Türkiye'ye iyi bir ufuk verdiğini gördüğü için alkışladığını belirtti. Arıtman, "İnanın çok takdir ettim." dedi.

'SİYASİ PARTİ LİDERLERİNE TÜRKÇE EĞİTİMİ VERİLMELİ'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başbakan Recep Erdoğan'a yönelik küfür olarak algılanan sözlerine de değinen Arıtman, genel başkanının bu konuda kendisini frenlediği iddiasında bulundu. Arıtman, "Sayın Kılıçdaroğlu en azından kendisini frenleyebildi. Bir fren mekanizması çalıştırarak uygun olmayan bir söylemini engelledi. Bu açıdan kendisini kutlamak lazım." diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, SSK genel müdürlüğü dönemine ilişkin yolsuzluk iddialarını cevaplarken, "Eğer yakınlarıma çıkar sağladığımı ispat edemezsen, benim adımı yolsuzlukla anarsan, ana.. a.. gerisini söylemeyeyim. Biz temiz siyaseti getirmek istiyoruz." demişti. Seçim yaklaştıkça, tüm siyasi parti liderlerinde artan bir gerilim, yüksek bir stres yaşadığını, bunun da söylemlerine yansıdığını kaydeden Arıtman, bu çıkışların topluma iyi örnek olmadığını aktardı.

Yaklaşan seçim öncesi artan stresi, gerginliği anladığını kaydeden Arıtman, tüm siyasi parti liderleri ve alanda çalışacak siyasilere öfke kontrol eğitimi verilmesi gerektiğini aktardı. Siyasi liderlere süratle ileri Türkçe eğitimi verilmesini öneren Arıtman, "Türkçe zengin bir dil. Türkçeyi iyi bilir ve iyi kullanabilirseniz, kimseye hakaret etmeden, saygısızlıkta bulunmadan gayet ağır söz söyleyebilirsiniz. Seçim yaklaştıkça ağır sözlerde bulunma gereği hissedilebilir. Siyasi liderlerin bunu kimseye hakaret etmeden, kimseye saygısızlıkta bulunmadan yapmaları gerekir. Bunun için de Türkçeyi daha iyi bilmeleri gerekir." diye konuştu.

ÇOCUKLARI UYARMALI

Siyasi parti liderlerinin, toplum tarafından, özellikle de çok dikkatli izlendiklerini bilmelerini ifade eden Arıtman, siyasilerin yanlış model olmamasının altını çizdi. Arıtman, "Her siyasetçiden en yakını, eşi, çocuğu, evden çıkarken, '

Anne, baba, çocuklar seni izliyor unutma' demeli." şeklinde konuştu

Bu haber toplam 1336 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri