Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye dünya devlerini solladı!

16.09.2014 12:11
Bir araştırmaya göre, Türkiye dünya genelindeki en önemli alışveriş destinasyonları arasında yer alıyor.

ITB Berlin ve IPK International tarafından yapılan bir araştırmada, tatilde alışverişin rolü incelendi. Araştırmada, Türkiye'nin dünyada önemli alışveriş destinasyonları arasında olduğu ortaya çıktı.

 

Yurtdışına yapılan her üç yolculuktan birinde alışveriş önemli bir rol oynuyor. Araştırmaya göre, sadece Asyalılar değil Güney Amerikalılar da tatil bölgelerinde en fazla alışveriş yapanlar arasında ön sıralarda yer alıyor.

 

İLK SIRADA ÇİNLİLER VAR

 

Araştırmada, en fazla alışveriş yapanlar arasında ilk sırada Çinliler var. Onları Malezyalılar ve Hintliler izliyor. Bu ülkelerden yurt dışına seyahat edenlerin yüzde 50'si için alışveriş tatilin çok önemli bir parçası.

 

Alışveriş aynı zamanda, Meksika, Arjantin ve Şilililer için de önemli bir yere sahip. ABD'lilerin ise yüzde 30'u tatilde alışverişe önem veriyor.

 

Avrupalılara bakıldığında tatilde alışveriş, en çok Finlandiyalılar ve ardından Almanlar, Fransızlar, İsveçliler ve Ruslar için önemli. Ancak İngiliz ve İtalyanlar için tatilde alışveriş fikri o kadar da cazip değil.

 

ALIŞVERİŞ DESTİNASYONLARI

 

Dünya genelindeki en önemli alışveriş destinasyonları, Batı Avrupa, Asya ve ABD'de yer alıyor. Batı Avrupa'daki en önemli alışveriş destinasyonları arasında Türkiye, İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya ve İspanya sayılıyor.

 

Asya'da Çin, Tayland, Singapur ve Güney Kore alışveriş meraklılarının tercihleri arasında. (Deutsche Welle)

Bu haber toplam 1756 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri