Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye firari savcıları Almanya'dan istedi

27.09.2016 00:17
Türkiye, Almanya’dan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi firari savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara’nın iadesini talep etti.

Haklarında verilen yakalama kararının ardından Türkiye'yi terk eden savcılar Zekeriya Öz veCelal Kara’nın Almanya’nın Freiburg kentinde görüldükleri yönünde basında çıkan haberlerüzerine Türkiye diplomatik girişimde bulundu.

ALMANYA'YA NOTA

Türkiye’nin Berlin Büyükelçiliği aracılığıyla Almanya Dışişleri Bakanlığı’na verilen notada, firari savcıların Freiburg’da oldukları yönündeki iddialarının araştırılması, şüphelilerin yerlerinin tespit edilmesi durumunda yakalanarak Türkiye’ye iade edilmeleri istendi.

Türkiye firari savcıları Almanya'dan istedi

Türkiye daha önce de bu konuda Almanya'ya nota vermiş ancak Almanya verdiği resmi cevapta bu konuyla ilgili herhangi bir bulguya sahip olmadığını açıklamıştı. İkinci kez verilen notaya henüz bir cevap verilmediği öğrenildi.

VİLLADA BERABER KALIYORLAR İDDİASI

Bir süre önce Türk medyasında Öz ve Kara'nın Almanya'nın İsviçre ve Fransa sınırına yakın Freiburg kentindeki bir villada beraber kaldıkları haberleri yer almıştı.

Bu haber toplam 1116 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri