Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Avcı'yla 3 yıllık anlaşma sağlandı

17.11.2011 17:17
Türkiye Futbol Federasyonu, A Milli Takım teknik direktörü olarak Abdullah Avcı ile anlaştı. Avcı ile 31 Mayıs 2015 tarihine kadar geçerli olacak sözleşme imzalandı.

A Milli Takımın yeni teknik direktörü Abdullah Avcı oldu

Türkiye Futbol Federasyonu, A Milli Takım teknik direktörü olarak Abdullah Avcı ile anlaştı.

TFF Yönetim Kurulu, İstanbul’da yaptığı toplantıda A Milli Takım Teknik Direktörlüğü görevine Abdullah Avcı’nın getirilmesi konusunda görüş birliğine vardı. Abdullah Avcı ile 31 Mayıs 2015 tarihine kadar geçerli olacak sözleşme imzalandı.

Aydınlar: "Yeni dönem başlıyor"
Abdullah Avcı’nın imza töreninde konuşan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar,"9 Eylül’de açıkladığımız yeniden yapılandırma doğrultusunda adımlar atıyoruz. Ekim ayında Genç Milli Takımları, A Milli Takıma bağlamıştık. Bugün de Abdullah Avcı’nın A Milli Takım Teknik Direktörü olduğunu sizlerle paylaşıyoruz” dedi.

Abdullah Avcı’nın kariyerinde Avrupa Şampiyonluğu ve dünya dördüncülüğü bulunduğunu belirten Başkan Aydınlar, “Abdullah Hoca bu görevi hak etti. Kendisi bu görevi aldı. Çok büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum. Süreçteki yardımlarından dolayı Büyükşehir Belediyespor Kulübü’ne de teşekkür ediyorum. Son olarak Guus Hiddink’e de sözleşme feshinde gösterdiği işbirliğinden dolayı teşekkür ederim” diye konuştu.

A Milli Takım Teknik Direktörlüğü’nün çok onurlu ve bir o kadar da sorumluluk gerektiren bir görev olduğunu belirten Abdullah Avcı, “Böyle bir göreve layık görülmekten çok mutluyum. Önemli atılımlar gerçekleştireceğiz. Bunları da kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.

Abdullah Avcı ayrıca son 5.5 senesini geçirdiği Büyükşehir Belediyespor camiasına da katkılarından dolayı teşekkür etti.

Bu haber toplam 1496 defa okunmuştur
Tam isabet
R.İsmail Nergis
Milli Takıma Milli Ruh verilmesi için yerli hocanın getirilmesi yerinde bir karar.yabancı hoca bizim maneviyatımızı ve ruh halimizi anlamaz.geç kalınmış bir karar,yeni teknik heyete başarılar dilerim
18 Kasım 2011 Cuma 09:19
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri