Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Muhabiri canlı kalkan yaptılar!

05.08.2012 13:07
Türkiye Gazetesi Muhabirleri Adem Demir ve Osman Sağırlı, Hakkari'nin Çukurca ilçesinde meydana gelen saldırıda çatışmanın ortasında kaldı.
Terör örgütü PKK'nın Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki karakollara eş zamanlı düzenlediği saldırıda, operasyonları takip etmek üzere bölgede görev yapan Türkiye Gazetesi Muhabirleri Adem Demir ve Osman Sağırlı çatışmanın ortasında kaldı.
 
Araçlarına PKK militanları tarafından ateş açılan muhabirler, teröristler tarafından canlı kalkan olarak kullanılmaya çalışıldı. Teröristlerin elinden kurtulan Demir ve Sağırlı, Geçimli Köyü'ne sığınarak kurtuldu.

 

Kelime-i şehadet getirdiler
 
PKK'nın canlı kalkan olarak kullandığı gazetecilerden Adem Demir, bölgede ve Kuzey Irak'ta uzun yıllar çalışmış tecrübeli bir muhabir. Osman Sağırlı da Afrika ve Arakan gibi zorlu bölgelerde görev yaptı.
 
Sabah.com.tr'nin edindiği bilgilere göre örgüt militanları, mayınlama yaptıktan sonra gazetecilerin bulunduğu aracın yolunu kesti ve iki gazeteciyi canlı kalkan olarak kullanıp askeri birliğe saldırdı. Gazeteciler ölümle burun buruna geldi. Hatta Kelime-i şehadet bile getirdiler. Ve büyük bir şans eseri kurtuldular.
 
Fotoğraflar: Türkiye Gazetesi
Bu haber toplam 3024 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri