Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye Hristiyan ülkeler katagorisinde!

21.12.2012 01:59
Almanya'nın Süddeutsche Zeitung gazetesi, dinlerle ilgili yayınladığı atlasta ciddi bir hata yaptı ve Türkiye'yi 'Hıristiyan ülkeler' arasında gösterdi. Toplumu Hristiyanlaştırma çabaları sürerken Avrupa'nın değişmez niyetini deşifre edecek tarzda bir har

Almanya 'nın önde gelen ciddi gazetelerinden Süddeutsche Zeitung (SZ), dünya dinleri ile alakalı yayınladığı atlasta önemli bir hata yaptı. Türkiye, "atlasta halkının çoğunluğu Hıristiyan ülkeler" arasında gösterildi.

Atlasta halkın çoğunluğu Müslüman olan ülkeler yeşile, Hıristiyanlar kırmızıya ve diğer inançlar daha farklı renklere boyanmıştı.

SZ'in Panorama sayfası yetkililerinden Judith Liere, Cihan Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada grafikçilerinin kartı hazırlarken hata yaptığını ve bu hatanın farkına varamadıklarını söyledi. Liere, konuyla ilgili düzeltme yayınlayacaklarını ifade etti.

Münih Türk Konseyi Başkanı Nükhet Kıvran, SZ gibi bir gazetenin böyle bir hata yapmasına şaşırdığını ve üzüldüğünü açıkladı. Kıvran,düzeltme kararının yerinde olduğunu belirtti.

Bu haber toplam 15486 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri