Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye'den İsrail'e bir darbe daha

17.09.2011 13:15
Türkiye, İsrail'i her alanda köşeye sıkıştırmaya devam ediyor...

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Yalta'da katıldığı bir konferansta İsrail Devlet Başkanı Şimon Perez konuşurken, salonu terk etti.

Ukrayna'nın Yalta şehrinde ülkeyi AB'ye yakınlaştırmak amacıyla düzenlenen "Ukrayna ve Dünya: Ortak Tehditler, Ortak Bir Gelecek" isimli 8. Yalta yıllık toplantısında Türkiye'yi temsil eden Bakan Bağış, İsrail Devlet Başkanı Şimon Perez'in söz aldığı sırada Genel Kurul salonunu terk etti.

Tarihi Yalta konferansının yapıldığı Livadia Sarayı'nda Ukrayna Cumhurbaşkanı'nın açılış konuşması ile başlayan konferansa konuşmacı olarak davetli olan AB Bakanı Bağış, Genel Kurul oturumunda Ukrayna Cumhurbaşkanının açılış konuşmasını dinledi. Bağış, İsrail Devlet Başkanı Perez'e söz verildiği sırada ise Genel Kurul salonunu terk ederek, Perez'i dinlemedi.

Avrupa'nın geleceğinin ele alındığı konferansa Bakan Bağış'ın yanı sıra, AB Genişleme Komiseri Stefan Füle, İngiltere'nin eski Başbakanı Tony Blair, Polonya'nın eski Cumhurbaşkanı Alexander Kwasniewski, İsveç Dışişleri Bakanı Carl Bildt katılıyor.

Bağış, konferans çerçevesinde yarın Türkiye'nin AB üyelik sürecindeki deneyimlerini ve AB ülkelerinden beklentilerini anlatan bir sunuş yapacak. Konferansta AKPM Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu da insan hakları ve demokratikleşme konulu bir panelde yer alacak. (AA)

Bu haber toplam 2606 defa okunmuştur
ONE MİNUTLER BİTMEZ
yedidağınaslanı
Ne zaman İSRAİL dize gelir o zaman biter.
16 Eylül 2011 Cuma 18:01
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Alkışlıyorum
R.İsmail Nergis
Sayın Egemen bağışı alkışlıyorum.Zalim zulumnae devam ederse dinlemeye he hacet var ki. israil nere avrupa nire .israil takımları avrupa kupalarında boy gösteriyor ayrıcalıklı mı acaba neden filistin ürdün suriye mısınr takımları yok da israil takımları var.madem avrupalıyız diyorlar ne işleri var filistinde en iyisi faroe adalarına gronlanda gitsinler işgal topraklarını da terketsinler madem avrupalı sayılıyor ne işleri var filistin topraklarında inşallah israilin sonu yakın lanetlenmiş insanlıktan uzak israil devletinin sonu yakındır inşallah islam alemi bir bütün olsa amerikan uydusu arap devletler bir olsak bu israilin dostu kalmaz ortadoğuda
16 Eylül 2011 Cuma 13:43
Beğendim (4)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri