Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Enflasyon farkı bekleyen memur üzülecek

04.07.2011 11:06
Enflasyon farkı bekleyen memur üzülecekTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)'nun Haziran ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Enflasyon rakamlarının düşük gelmesi, ek zam beklentisinde olan memurları üzdü.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)'nun Haziran ayı tüketici fiyatları endeksinin (TÜFE) yüzde 1,43 azaldığını açıklaması memurların zam umudunu bitirdi.

TÜİK'in 2003 baz yıllık verilerine göre, Haziran ayı itibarıyla yıllık enflasyon ise TÜFE'de yüzde 6,24, ÜFE'de yüzde 10,19 oldu.

Türkiye İstatistik Kurumu'nun ilk 5 aylık TÜFE artışını yüzde 4,93 olarak açıklamasının ardından, devlet memurları, sözleşmeliler ve memur emeklilerine enflasyon farkı verilmesi ihtimali ortaya çıkmıştı.

Haziran ayı enflasyon rakamlarını merakla bekleyen devlet memurları, sözleşmeliler ve memur emeklileri, Haziran ayı enflasyon rakamı, artsa, sabit kalsa veya en fazla yüzde 0,87 oranında düşseydi enflayon farkı alacaktı.

TÜFE'nin yüzde 1.43 oranında düşmesiyle birlikte ek zam umudu sona erdi.

Bu arada memur, sözleşmeli ve memur emeklilerine 1 Temmuz tarihinden geçerli olmak üzere yüzde 4 oranında ikinci yarı yıl zammı yapılacak.

Kaynak:
Bu haber toplam 2354 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri