Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tüm Türkiye'de Mevlid Kandili Coşkusu...

23.01.2013 22:10
Bugün Mevlit Kandili... Tüm yurt genelini Mevlit Kandili coşkusu sardı... Camiler dolup taştı, Müslümanların elleri Semaya açıldı...

İstanbul'da, Hz. Muhammed'in (SAV) dünyaya geldiği gün olan Mevlid Kandili'ni idrak etmek isteyen vatandaşlar camileri doldurdu.

Mevlit Kandili'ni idrak etmek isteyen İstanbullular başta Eyüp Sultan Camii olmak üzere kentteki tarihi camileri doldurdu. Camilerde akşam özel programlar düzenlendi. Vatandaşlar, camilerdeki kandil programlarına büyük ilgi gösterdi. Cami içerisinde yer bulamayan vatandaşlar dışarıda hasırlar üzerinde namaz kıldı. Dua etti. Yatsı namazını birlikte kılan Müminler, daha sonra okunan dualara hep birlikte 'amin' dedi. Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan kandil programı, okunan ilahilerle son buldu. Cami çıkışında hayırda bulunan vatandaşlar cemaate lokum ikramında bulundu. Birlik ve beraberlik mesajı veren vatandaşlar, "Tarif edilmez bir duygu yaşıyoruz. Allah herkese hayırlar nasip etisin" dedi.

-''Peygamberler Şehri''nde Mevlit Kandili

İnanç turizminin önemli merkezlerinden Şanlıurfa'da, vatandaşlar Mevlit Kandili dolayısıyla Balıklıgöl Yerleşkesi'ndeki camileri doldurdu.

Yatsı namazının ardından kimi vatandaşlar Balıklıgöl Yerleşkesi'ndeki camilerde namaz kılıp, Kur'an- Kerim okurken kimileri de okutulan mevlidi dinledi.

Hz. İbrahim'in doğduğu rivayet edilen mağara ile Hz. Eyyüp'ün hastalığında çile çektiği mağara da gün boyunca ziyaretçilere ev sahipliği yaptı.

Bu arada, İl Müftü vekili Mustafa Erdem, Dergah Camisi'nde vaaz verdi. Mevlit Kandili'nin, Peygamber Efendimiz'in doğduğu gün olduğunu hatırlatan Erdem, bütün Müslümanlara bu önemli günde bolca dua etmelerini tavsiye etti

Bu haber toplam 3320 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri