Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye olamasa biterdik

02.06.2015 09:48
Suriye Bayır Bucak Türkmenleri, “MİT TIR’larında silah vardı” yalanıyla vatan haini paralel çete militanlarının servis ettiği görüntüleri yayınlayan DHKP-C paçavrası Cumhuriyet’e tepki göstererek, “Türkiye olmasaydı ayakta kalamazdık” dediler.

“MİT TIR’larında silah vardı” yalanıyla vatan haini paralel çete militanlarının servis ettiği görüntüleri yayınlayarak Türkiye’yi Lahey’e gönderme çabasına girişen ihanet Cumhuriyeti’nin dünkü haberine Suriye Bayır Bucak Türkmenlerinden yalanlama geldi. 

 Yeni Akit’e konuşan Suriye Bayır Bucak Türkmenleri Türkmen Dağı Ordusu Komutanı Beşar Molla ve Komutan Yardımcısı Yusuf Bozoğlan, Cumhuriyet gazetesinin dünkü sayısında yer alan “Bayır Bucak Türkmen Cephesi komutanlarının silahların Ensar El İslam’a gittiğine dair beyanları…” şeklindeki iddiaların tamamen yalan ve uydurma olduğu dile getirerek, “Bizim açıklamamız olarak sunulan bu ifade tamamen yalan, çarpıtma, uydurma ve bir iftiradan ibarettir. Cumhuriyet gazetesi, Suriye’de Esed’in lejyonerliğini yapan DHKP-C’nin Bayır Bucak Türkmenleri adına uydurduğu yalanları servis ederek DHKP-C ve Esed sözcülüğü yapıyor. Lazkiye’de Türkmenlere karşı savaşan DHKP-C teröristlerinin ağzıyla konuşuyor. DHKP-C paçavrası bu gazetenin kimin yanında olduğu belli” diyerek tepki gösterdi.

TÜRKMENLERE TEK YARDIM YAPAN ÜLKE TÜRKİYE

Molla ve Bozoğlan, “Suriye savaşı başladığından beri Suriyeli Türkmenlere tek düzenli yardımı yapan Türkiye oldu. Suriyeli Türkmenlere ilaç, gıda ve askeri yardım yapan tek ülke Türkiye. Bayır Bucak Türkmenleri  ve Suriyeli mazlumların direnmesi Türkiye’nin sayesindedir. Paralel çetenin durdurduğu MİT TIR’larında bulunan ilaçların Bayır Bucak Türkmenlerine gönderildiği bilgisini Türkiye devleti bize iletmişti. DHKP-C sözcüsü bu gazetelerin iddiaları, Türkiye’yi zor durumda bırakmak için kurgulanmış bir ihanet operasyonunun medya iftiralarıdır. Biz Bayır Bucak Türkmenleri olarak ayakta kalışımızı Türkiye’ye borçluyuz” dediler.

ÇOK SEVDİKLERİ DHKP-C BURADA TÜRKMENLERİ ÖLDÜRÜYOR

Türkiye’de kanlı eylemler yapan DHKP-C terör örgütünün yöneticilerinden Mihraç Ural’ın Lazkiye’de Esed adına Türkmenlere karşı savaştığına da dikkat çeken Bayır Bucak Türkmen Ordusu komutanı ve yardımcısı şöyle devam etti: “DHKP-C şu anda bize karşı savaşıyor. Çocuklarımızı bile öldürmekten utanmayan DHKP-C teröristleri Esed canisinin paralı köpekliğini yapıyorlar. Esed bunlara burada yer verdi, silah ve mühimmat veriyor. Bayır Bucak Türkmenleri olarak şu anda biz bunlarla savaşıyoruz.”

DHKP-C SÖZCÜSÜ BU GAZETELER TÜRKİYE’NİN DÜŞMANIDIR

Cumhuriyet ve diğer paralel medya gazetelerinin Türkiye düşmanlığı yaptıklarına da vurgu yapan komutanlar, “Bu gazeteler kendi ülkelerine ve milletlerine ihanet içinde. Bu çok açık. Bunu biz de görebiliyoruz. Bu ihanet paçavralarının kimin sözcülüğünü yaptığını çok iyi biliyoruz. DHKP-C terör örgütünün Suriye’deki başı Mihraç Ural’a her gün düzenli olarak bu gazeteler gönderiliyor. Bu gazetelerle bu terör örgütünün arasında her türlü iletişim, dayanışma ve bilgi alışverişi var. Çekilmiş görüntüler de bunu net olarak ortaya koyuyor. Türk milletini kandıramazlar. Millet kimin kim olduğunu ve kimlerle işbirliği yaptığını gayet iyi görüyor. Türkiye’nin, bu içindeki vatan hainlerini saf dışı etmeden hedefine ulaşması zor görünüyor. Allah bu hainlere fırsat, Türkiye’ye de zeval vermesin” diye konuştular.

Yeni Akit

Bu haber toplam 2030 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri