Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye'yi Savaş İlan Etmekle Suçladı

03.04.2012 09:50
Büyükelçi Caferi, Türkiye'nin tutumunun savaş ilanı olduğunu iddia etti.

Suriye'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Büyükelçi Beşar Caferi, Türkiye ile birlikte Esed rejimi muhaliflerine destek veren Türkiye'nin bu tutumuyla Suriye'ye karşı savaş ilan etmiş olduğunu ileri sürdü.

BM Güvenlik Konseyi'nin Suriye konusunda BM ve Arap Ligi Suriye Özel Temsilcisi Kofi Annan'dan bilgi almasından sonra açıklamalarda bulunan Caferi, İstanbul'da yapılan Suriye'nin Dostları toplantısını ise “Suriye'nin Düşmanları” toplantısı olarak niteledi.

Türkiye'nin Suriye'nin düşmanı olmadığını kaydeden Beşar Caferi, ancak dünyanın birçok bölgesinden onlarca üst düzey yetkiliyi bir araya getiren İstanbul'daki toplantıda alınan “muhalefete destek verme” politikasının da ülkesine karşı savaş ilanı anlamına geldiğini ileri sürdü.

Caferi, 'Türkiye, bu toplantıyı gerçekleştirmeden önce Suriye'ye danışmalıydı. Ankara ayrıca Suriye'de rejim değişikliğini dillendirmekten vazgeçmeli” ifadesini kullandı.

ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Susan Rice ise yaptığı açıklamada, Esed rejiminin uluslararası camiaya sürekli söz verdiğini ve ancak verdiği sözleri hiç yerine getirmediğini kaydederek, ABD'nin Esed rejimine güveninin artık tükendiğini vurguladı.

Bu haber toplam 1976 defa okunmuştur
Amerikan Uşağı
Seydi Ahmet TURAN
Amerikan uşağı ve kuklası bunlar. Ebubekiri Ömeri Osmanın halifeliğini kabul etmeyen şiilerin uzantısıdır bunlar. kominist kalıntısı kanlı cani esedin emriyle Suriyede sunni halka zulum yapılırken insanlar keyfice öldürülürken camiler evler bombalanırken müslümen kadınlar tecavüze uğrarken, hala daha amerika ağzı ile rusya çin ağzı ile konuşuyor.Amerika ırakta sunni kentleri bombalarken zevk duyan insandır bunlar.Şii lerden islam dünyasına hayır gelmez.Bilakis ehli sünnet düşmanıdır bunlar.
03 Nisan 2012 Salı 10:50
Beğendim (2)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri