Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“Türkiye temellerinden sarsılmaktadır”

23.03.2013 21:39
MHP Genel Başkanı Bahçeli, çözüm sürecine ilişkin eleştirilerini sürdürdü.

MHP lideri Devlet Bahçeli Kuruluş mitingi için Bursa'daydı. Bahçeli, önce Ertuğrul Gazi ve Osman Gazi türbelerini ziyaret etti.

Devlet Bahçeli mitingde partililere seslendi.

Bahçeli, "Türkiye temellerinden sarsılmaktadır. Meydanlarda varlığını ve bağımsızlığını kazanmış Türk milleti masada paylaşılmak istenmektedir. Şehit kanları ile sınırları çizilmiş Türk vatanı demokratikleşme ve özgürleşme yalanları ile parçalanmak üzeredir." dedi.

MİLLİ DEĞERLERİMİZ ALÇAKÇA HEDEF YAPILMIŞTIR

Terör örgütünün meşrulaştırıldığını ileri süren Bahçeli, şunları kaydetti;

"Türk milleti kuşatılmış, milli değerlerimiz alçakça hedef yapılmıştır. Şurası gerçektir ki bölünmeyi amaçlayan kanlı terör meşrulaşmış muhatap kabul edilmiştir. İmralı canisi çözüm ortağı ve barış elçisi olarak gösterilmiştir. Siyasi ayrılıkçılık hevesleri hız kazanmıştır. Cumhuriyetin ilke ve esasları tartışmaya açılmış bölünmeye anayasal kılıf bulunma süreci ivme almıştır."

TÜRK MİLLETİ KANDIRILMAKTADIR

Devlet Bahçeli 'terör örgütünün silah bırakacağı' yorumlarına da değindi.

Bahçeli, "PKK aradığı fırsat ve imkanları sonunda AKP'nin kurduğu çözüm masasında bulmuş, tavizkar ve acziyet ile çevrelenmiş kötürüm politikalara var gücü ile tutunmuştur. Diyorlar ki silahlar susacak PKK silah bırakacakmış diyorlar ki PKK'lı militanlar emniyetli şekilde sınır dışına çıkacaklarmış diyorlar ki terör bitecekmiş. Türk milleti kandırılmaktadır."

Bahçeli Bursa'daki temaslarını tamamladıktan sonra Manisa'ya gitti.

Bu haber toplam 1472 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri