Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye'nin 100 yıllık hayaline kör oldular

29.10.2013 15:01
Cumhuriyet'in kuruluşunun 90. yıl dönümünde açılacak olan Marmaray Projesi dünya medyasının ilgisini çekerken açılışın yapılacağı gün Türkiye'nin önde gelen gazeteleri dev açılışı görmezden geldi.

Türkiye  bir taraftan Cumhuriyet'in 90. yılını kutlarken diğer taraftan 153 yıl önce gündeme gelen tüp geçit projesi Marmaray'ın açılış heyecanı yaşanıyor. 

Dünyanın önde gelen medya kuruluşları dev projeyi sayfalarına taşırken  Posta, Milliyet, Bugün, Ortadoğu, Yeniçağ birinci sayfalarında projeye hiç yer vermedi. 

Türkiye'nin 'Amiral Gemisi' olarak lanse edilen Hürriyet ise dev projeye gazetenin birinci sayfanın en alt köşesinde en küçük yeri ayırdı. 

Hürriyet, sürmanşetten Cumhuriyetin Gülen Yüzü ile Cumhuriyet Bayramını verirken manşetinde ise "Türkiye'nin Hediyesi" başlığı ile Türkiye'nin 121 ülkeye yaptığı yardımı; kemik yakma fabrikası,  su kuyusu, cop ve Toma'ları verdiğini haberin spotuna taşıması dikkat çekti. 

Sözcü gazetesi bugün "Miras Yediler" manşetini attı ve Atatürk döneminde yapılanlarla AK Parti döneminde satılanları sıraladı. 

Milliyet ise Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat büyük ödülünü "TEKLİF KÖŞK'ten başlığı ile manşetine taşıdı. 

hurriyet_291013.jpeg

Bu haber toplam 1824 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri