Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye'nin burada ne işi var?

26.01.2013 04:43
Davos'ta düzenlenen ekonomik kırgınlığın konu alındığı panelde Türkiye'nin de olmasına itiraz edildi.

Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Dünya Ekonomik Forumu'nun yıllık toplantısı için İsviçre'nin Davos kentinde düzenlenen bir oturuma Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Başkanı Guy Ryder'in Türkiye ile ilgili sözleri damgasını vurdu.

Ryder, ekonomik kırılganlığın konu alındığı panelde, "Türkiye'nin ne işi var" dedi.

"TÜRKİYE'NİN KONUYLA İLGİSİ YOK"

Panele Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Başkanı Guy Ryder, İzlanda Cumhurbaşkanı Olafur Raghur Grimsson, Malezya Başbakanı Necib Abdülrezzak ve Çinli akademisyen Li Daokui katıldı.

Moderatörlüğünü El Cezire sunucusu Kemal Santamaria'nın yaptığı panelde konuşmacılarından Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Başkanı Guy Ryder, Moderatöre, "Eğer bu oturumda gerçekten ekonomik kırılganlığa odaklanmak istediysen panelistleri büyük ölçüde yanlış seçmişsin. Türkiye ve İzlanda'nın kırılganlıkla ne alakası var, konuyla örtüşmüyor" dedi.

BABACAN'DAN KÜRESEL KRİZDE BAŞARILI OLMANIN FORMÜLÜ

Davos'ta bulunan Babacan, Türkiye'nin küresel krizde başarı formülünü de açıkladı. Babacan, Küresel krizle birlikte birçok ülkeyi borç krizine sürükleyen kamu harcamalarını artırma tuzağına düşmek yerine bütçe dengelerini bozmadan ekonomiye güven sağladıklarını, büyümeyi ağırlıklı olarak özel sektör eliyle gerçekleştirdiklerini ve istihdamı teşvik ettiklerini söyledi.

Bu haber toplam 2704 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri