Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye'nin Flaş Eurovision kararı!

15.12.2012 02:47
Türkiye'nin, 2013 yılında İsveç'te yapılacak, "58. Eurovision Şarkı Yarışması"na katılmayacağı bildirildi.

TRT , 2013 yılında İsveç'te yapılacak, "58. EurovisionŞarkı Yarışması yarışmasına katılmama kararı aldı. Kararın, yarışmanın haksızlıklarına karşı çıkmak gerekçesiyle verildiği öğrenildi...

TRT Genel Müdürlüğü konuyla ilgili şu yazılı açıklamayı yaptı:

"TRT'nin Avrupa Yayın Birliği üyeliği çerçevesinde iştirak ettiği Eurovision Şarkı Yarışması 'na katılım kararı her yayıncı kurumun kendi inisiyatifindedir. Bu kapsamda Kurumumuz, 2013 yılında İsveç'de düzenlenecek 58'inci Eurovision Şarkı Yarışması'na katılmama kararı almıştır."

Kararın alınmasında yarışma ile ilgili kurallarda yapılan değişikliklerin ve haksızlıkların etkili olduğu vurgulandı.

2010 yılına kadar birinciyi tamamen izleyici oyları belirliyordu. 2011 yılında yapılan değişiklikle izleyici oylarının etkisi yarıya indirildi ve birincinin belirlenmesinde jürinin oyları yüzde 50'ye çıkarıldı.

Bu kararın alınmasında EBU'nun ayrıcalıklı üyesi olan Almanya, Fransa, İngiltere, İspanya ve İtalya'nın son yıllarda elde ettiği başarısız sonuçların etkili olduğu ifade edildi.  

Bu haber toplam 5544 defa okunmuştur
Adalet Arıyoruz
Ahmet Remzi Turan
Ben alınan kararı destekliyorum.üç beş ülke en kötü şarkı bile olsa torpilli olarak direk katılacak en güzel şarkısı olan ülke elenecek yok böyle bir adalet.alınan karar çok güzel,İsveçin parçası yarışma yapılmadan önce birinci seçildi.Birşeyler oldu bilen yok.Birleşmiş milletlerde 5 daimi ülke var onların elinde veto kartı var haklı bir karar olsa bile veto ederek kendi çıkarlarına hizmet ediyorlar.Öncelikle dünya ülkelerinin BM topllahtılarına katılmaması yeni bir BM yasası çıkartmaları çok çalışmaları lazım.İsrailin bugüne kadar var oluş sebebi ABD (' nin veto kartı sayesindedir.Adamlar bombalıyor yakıyor yıkıyor diğer devletler bir karar alıyor ABD veto ediyor kabul etmiyor israili kayırıyor yok böyle bir adalet BM de çoğunluk esasına göre karar verilmeli insanlık 5 ülkenin insiyatine bırakılmamalıdır.
15 Aralık 2012 Cumartesi 12:11
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri