Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye'nin İran kozu!

12.10.2012 16:16
ABD haber sitesi WND'de Türkiye'yle ilgili çok çarpıcı bir iddiayı manşetine taşıdı

ABD 'nin muhafazakar siyasi çizgideki haber sitesi WorldNetDaily'ye (WND) konuşan bir Suriye hükümeti yetkilisi, eğer İranPKK 'ya destek vermeye devam ederse, Türkiye'nin İran'ı 'ülkedeki sokak gösterilerini desteklemekle' tehdit ettiğini iddia etti.

Tahran'da geçtiğimiz hafta çok yoğun şekilde devam eden sokak protestoları sonucunda, rejim karşıtı sloganlar atan binlerce protestosu polisle çatışmaya girmişti.

WND'de yer alan haberde, İran'a Rusya üzerinden mesaj veren Türkiye'nin, Tahran'ı ve Şam'ı PKK'ya desteklerinin devam etmemesi için uyardığı belirtildi.

Haberde, Türkiye'nin Suriye ve İran'ı Pkk'ya silah sağlamak ve terör eylemlerinde yardımcı olmakla suçladığı ifade edildi.

İSTİHBARAT RAPORLARINDA PKK-İRAN İLİŞKİSİ

İstihbarat raporlarına göre İran SAVAK(SAVAMA) üzerinden örgüte yardım ediyor.

İran sınırları içindeki hiçbir PKK kampına karışmıyor hatta onlara mühimmat ve cephanelik anlamında yardım ediyor. İran KCK sayesinde Türkiye içlerine kadar gelip rahatça istihbarat da topluyor ve Doğu'da giderek bir İran hayranlığını başlatmak istiyor.

Pkk üzerinden Türkiye'yi taciz ediyor ve kendi menfaatleri doğrultusunda ülkede bir iz bırakmak istiyor. PKK'ya yön veren SAVAK elemanlarının sayısı 1550 kadar. Ancak SAVAK'ın Türkiye'deki ağının 5 bin ile ifade edildiği belirtiliyor.

 

Bu haber toplam 3264 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri