Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliği'ne saldırı

25.11.2015 17:52
TÜRKİYE'nin Moskova Büyükelçiliği'ne saldırı... Rus uçağının düşürülmesini protesto eden bir grup Moskova Büyükelçiliği'ne taş ve yumurtalarla saldırdı.

RUSYA’daki aşırı milliyetçi Liberal Demokrat Partisi tarafından Moskova’daki Türk Büyükelçiliği önünde düzenlenen protesto gösterisi saldırıya dönüştü.

Öğle saatlerinde ellerinde Rusya, Suriye ve LDP bayraklarıyla gelen yaklaşık 500 kişilik grup ilk önce Türkiye karşıtı sloganlar attılar, sonra yanlarında getirdikleri taşları binaya fırlattılar.

Büyükelçilikte görevli diplomatların aktardığına göre 4 katlı binanı ilk iki katındaki camların tamamı kırılmış durumda. Odaların içinde ise çok sayıda taş bulunuyor.

Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliği'ne saldırı

Protestocuların yanlarında getirdikleri yumurta ve domatesleri duvarlara atmalarıyla dış cephe tanınmaz hale geldi. Yine diplomatların aktardığına göre saldırıda büyükelçilikte bulunan kimse yaralanmadı.

 

 Öte yandan elçilik binası önüne gelen çok sayıdaki Rus polis görevlilerinin taş atan kişilere karşı duyarsız kaldıkları da aktarıldı.

Protestocuların dağılmadan önce “Yarın yine geleceğiz” sloganları attıkları da duyuldu.

Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliği'ne saldırı

Bu haber toplam 1204 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri