Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yıldırım: Türkiye'ye şikeyi sokan G.Saray'dır!

12.06.2014 16:59
Fenerbahçe'de Başkan Aziz Yıldırım ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu basın toplantısı düzenledi.

Fenerbahçe, Beko Basketbol Ligi play-off finalinde Galatasaray Liv Hospitalile oynadıkları mücadelede yaşananlar nedeniyle basın toplantısı düzenledi.

İşte Aziz Yıldırım'ın konuşmasından bölümler

"18 DEFA KÜFÜR EDİLMİŞTİR"

"Biz Türk basketbolundaki gerçekleri ortaya koymak istiyoruz. Gerçekler içerisinde Fenerbahçe kendisine düşenleri yapmak için bu toplantıyı tertipledik. Amacımız Türk basketbolunun nereye gittiğini kamuoyuna anlatmak. Tribünlerde tamamen basketbolu seven bir seyirci toplumu oluşturduk. Söyleyeceğimiz sözler ve görüntülerle bunu kanıtlayacağız. Türkiye'deki sorunun tek sebebi seyirci değildir. TBF'nin, hakemlerin, oyuncuların ve yöneticilerin durumuyla basının sorumluluğu altında toplayıp öyle değerlendirmek lazım. Biraz önce arkadaşlar gösterdiler. 18 defa bip yapılan şekilde küfür edilmiştir. Bu küfürlerin caiamıza, sporcularımıza yapılması endişe vericidir. "

"BİRİSİ SAHANIN İÇİNE GİRMİŞ..."

"Bizim isteğimiz bize ne uygulanıyorsa diğer takım oyuncularına da aynı şekilde uygulanmasını istiyoruz. TBF ve yönetiminden bunu bekliyoruz. Siz 16 bin kişiyi biletli ya da biletsiz kontrolsüz şekilde sahanın içine kadar doldurarak her türlü hakareti yapmasının bir sorumlusu olması lazım. Savcıların buna suç duyurusu yapması lazım. Birisi sahanın içerisine girmiş, akreditasyonu yok seyircileri susturmaya çalışıyor. Devletin koymuş olduğu kanunları uygularsak bunların önüne geçebiliriz. Bunları bizim yapmamız sonrasında bu sorunları durduramayız."

"OBRADOVIC İLE KONUŞTUM, TÜRKİYE'YE..."

"Biz Obradovic'i Türk basketboluna faydalı olsun diye getirdik. Yalnız bizim şartımız şuydu; Obradovic'in Milli Takımı çalıştırması istendiğinde. Ya Fenerbahçe ya Milli Takım'dı, o da kararını Fenerbahçe'den yana kullandı. Ben Türkiye'ye savaşmak için gelmedim dedi bana. Savaşmakla ilgili bir arzu, istek varsa bende savaşırım diyor."

"BİZ MİLLİ TAKIMA GÖNDERMEZSEK OYUNCULARI..."

"Sayın Engin Ataman sadece Galatasaray'ın antrenörü değil. Fenerbahçe'de yarın Milli Takım'da birlikte çalışacağı sporcular var. Biz oyuncularımızı göndermezsek milli takıma, o zaman ne olacak Türkiye basketbolu. Aklı başında olması gerekirken Engin Ataman olayların devamında yer almıştır. "

"BAZI HAKEMLERİN CAMİA DIŞINA ÇIKMASI LAZIM"

"Türkiye'de basketbol hakemleri miladını doldurmuştur artık. Yeni genç hakemlerin bu sporun içine girmesi gerek. Bazı hakemlerin artık bu camianın dışına çıkması gerekir. Bir hakemin görevi 2 rakip oynarken bir oyuncuyu uzaklaştırıp ceza almasını engellemek değil."

"YÖNETİCİLERİN NE SIKINTILAR ÇEKTİĞİNİ..."

"Galatasaray yöneticisine biz Ülker Arena'da en güzel şekilde ağırladık. Taraftarımız onları en ufak şekilde rahatsız etmedi. Orada oturan bizim yöneticilerin ne sıkıntılar çektiğini hepiniz takip ediyorsunuz. Hepimizin dürüst ve açık olması lazım. Tam tersine bizi geriye götürür. Bizim hedefimiz iyi oyuncular getirerek Türk basketbolunu ileriye götürmektir. Burada en önemli konulardan bir tanesi de tek tek konularla ilgili açıklamalar yapacağız"

"HERKES TARAFSIZ OLARAK ANLATMALI"

"Siz basına çok önemli görevler düşüyor. Lig Tv'de yorum yapıyor. Yorumcuların tarafsız olması lazım. Ergin Ataman köşe yazarlarını arıyor. Herkes bilgisi kadar tarafsız olarak anlatmalı ama bizim basketbolda böyle bir şey yok. Birisi hangi takımda oynamışsa ona göre yorum yapıyor. Başka bir kulübe geçtiğinde yeni şartlara göre konuşmalar yapıyor. Ben isterdim ki; yenmek yenilmek önemli değil ama biz şampiyon olacağız. Biz hocamıza güveniyoruz Biz Fenerbahçe Ülker olarak şampiyon olacağız. Biz gerekeni yapacağız."

"ERGİN ATAMAN KÖŞE YAZARLARINI ARIYOR"

"Engin Ataman bütün köşe yazarlarını arıyor. Onun tek görevi oyuncularını çalıştırmak. Her tarafla oynuyorlar. Ben olsaydım şunu yazardım; "Galatasaray yenmiştir ama şu şu olaylar olmuştur." Yorumcu diyor ki şu hatalar oldu ama bunu sonra konuşuruz. Ne yaşanmışsa onu söyleyeceksiniz. Aksi halde yarın nasıl her yer karışıyorsa bu tribünlerde karışır. Fenerbahçe Stadı'nda 3-5 tane kendini bilmez dışında hiç küfür duymuyorsunuz."

"TÜRKİYE'YE ŞİKEYİ SOKAN GALATASARAY'DIR"

"18 defa küfür etmişlerdir şahsımıza, kulübümüze ve başka bir şekilde. Türkiye'ye şikeyi sokan Galatasaray Kulübü'dür. Hem yurt içinde hem yurtdışında Galatasaray'ın Avrupa maçında neler yaptığını ben değil Ahmet Çakar söylüyor. Şunu söylüyorum Fenerbahçe bu şike davasından aklanacaktır. Bize şikeyi öğretenlerin biraz utanması lazım"

Bu haber toplam 1824 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri