Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye'yi tehdit eden IŞİD'ci konuştu

19.08.2015 15:55
IŞİD ilk kez doğrudan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve Türkiye’yi hedef alan bir video yayınladı.Türkiyeli IŞİD’ci Ebu Yusuf, çektikleri videoyu VATAN’a anlattı.

Tehdit videosunda Türkçe konuşan, Bursalı esnaf Abu Ammar kod adlı IŞİD emiri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ABD ve PKK ile dost olmak iftirasını atıyor ve Türkiye halkına ‘İstanbul’u fethetme’ çağrısı yapıyor. Toplam 7 dakika 14 saniyelik videoda ellerinde otomatik silahlar tutan üç IŞİD teröristinden sadece biri konuşuyor. Türkçe konuşan IŞİD’ci Abu Ammar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘tağut’ (İnsanları Allah’ın emir ve yasaklarından uzaklaştıran) ve ‘hain’ diye bahsediyor ve ABD’yi, Yahudileri ve Haçlıları dost edinmekle suçluyor. Ammar, Erdoğan’ın PKK ile de dost olduğunu iddia ediyor, Özgür Suriye Ordusu’nun da Atatürkçü olduğunu ve PKK ile işbirliği yaptığını savunuyor.

 

Türklere ayaklanma çağrısı yaptı...

10 gün önce Rakka’da bir grup Türk IŞİD’cinin çektiği videoda konuşan Ammar, Türkiye topraklarını PKK ve ‘PKK dostu’ olarak tanımladığı Özgür Suriye Ordusu’na açan Ankara’nın şimdi de “Şam’daki Müslümanları öldürmek ve ateist PKK’lıları korumak için Türkiye’nin askeri hava üslerini Haçlılara ve uçaklarına açtığını” öne sürüyor. Ammar, IŞİD terör örgütünün lideri el Bağdadi’nin emriyle Türkiye halkını, ‘Erdoğan’ın Haçlılara teslim etmek için mücadele ettiği İstanbul’u fethetmeye’ çağırıyor. Militan Türkiye’nin doğusunun Haçlıların, batısının ise PKK’nın eline geçeceğini iddia ederken Türklere, ayaklanma çağrısı yapıyor.

VİDEOYU ÇEKEN TÜRK, VATAN’A KONUŞTU

‘2 bin Türkiyeli IŞİD’ci var’

Türkiyeli IŞİD’ci Ebu Yusuf, çektikleri videoyu VATAN’a anlattı:

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD’ye ve PKK’ya desteğini anlatmak ayrıca Türk halkına bir mesaj yollamak için bu videoyu hazırladık. IŞİD lideri Bağdadi’den bu konuda emir almadık. Bizim kendi tasarrufumuz. Daha büyük bir video hazırlanıyor. Yakında o da çıkar inşallah. Videoyu hazırlayan ekibin adı, Hayat Medya Türkçe Masası. Rakka’da Türk bölükleri var. Biz zaten Türkiye ile ilgili politikaları sürekli görüşüyoruz. Ona göre politikamızı belirliyoruz. Bağdadi bu tür işlere karışmaz. Suriye’de 2 bine yakın ailesiyle beraber gelen Türk yaşıyor. Ayrıca Türklerin oluşturduğu askeri bölükler de var.

‘PKK-Haçlı ittifakı’

TBMM görüntüsünün de yer aldığı videoda, batı bölümü Amerikan, doğu bölümü ise PKK bayrağı ile kaplanan bir Türkiye haritası da gösteriliyor. Videoda konuşan militan, Türkiye topraklarının PKK ve Haçlı güçlerince işgal edileceğini savunuyor.

Bu haber toplam 1680 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri