Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Muharrem Yılmaz'dan gübre açıklaması

11.06.2014 15:00
TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı'ndan istifa eden Muharrem Yılmaz, 'gübre olayı'na ilişkin açıklama yaptı. Yılmaz "Fıskiye patlıyor. Toprağa karılmak üzere olan gübre bu sırada sıvılaşıyor" dedi.

Katıldığı televizyon programında konuşan, TÜSİAD Yönetim Kurulu eski başkanı Muharrem Yılmaz, Sütaş fabrikasında eylem düzenleyen işçilerin bulunduğu alana gübre döküldüğü iddialarının çok çirkin olduğunu ifade ederek, böyle bir şeyin mümkün olmadığını söyledi.

İşten çıkarılan işçilerin sendikal faaliyetler nedeniyle işten çıkarıldıkları yönündeki iddiaları da değerlendiren Yılmaz şu açıklamayı yaptı:
"Bu kovulma sözü bizim kültürümüze uymuyor. Lise yıllarında amblem hazırlığı yapılırken bu işin içine girdim. Bu iş orada çalışanlarla dost olmazsanız yapılabilecek bir iş değil. Ben örgütlü toplumun bilincindeyim. Dernekler de örgütlü toplum değil mi? Ben nasıl örgütlü isem, işçiler de örgütlenmede tam özgürlük içinde olmalılar. Ne ben, ne bir yöneticim, Sütaş'ta sendikaya karşı olamaz."

GÜBRE KONUSU
"Bir yönetici, hangi akılla çalışanların olduğu bir alana gübre döker. Benim hiçbir arkadaşım böyle bir şey yapmaz. Yapılan şu. Bir totemin altında yeşillendirme çalışması yapılıyor. Bu sırada fıskiye patlıyor. Toprağa karılmak üzere olan gübre bu sırada sıvılaşıyor. Bordür taşlarının orada biriken sıvı gübre biriken alandan bu taşların kırılması suretiyle etrafa yayılıyor."
 

Bu haber toplam 1804 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri