Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Boyner: Lugatımda korku yok!

05.03.2012 09:27
TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner, düelloda çıtayı yükseğe koydu. Lügatinde korku olmadığını söyleyen Boyner, "Korkarsanız bir şey yapamazsınız. Benim lügatimde öyle bir şey yok" dedi.

Hükümetin 4+4+4 kademeli eğitim sistemini açıklamasından sonra başlayan tartışmada en sert tepkiyi veren TÜSİAD oldu. TÜSİAD adına açıklama Başkan Ümit Boyner'den geldi. TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner, “Kademeli eğitimi desteklememiz mümkün değil, bu kız çocuklarının eğitime katılımında sorun yaratır” diye açıklama yaptı.

 
AK Parti grup toplantısında konuşan Başbakan Erdoğan, Boyner’e “Verilen tepkiler tamamen bayat, çağdışı ve Türkiye gerçeklerinden uzak tepkilerdir" dedi. Erdoğan, bununla da kalmadı ve "TÜSİAD’ın statükoculuğu savunması, ibretlik bir durumdur. Kusura bakma TÜSİAD senin arzun olmayacak” cevabını verdi.
 
Erdoğan, TÜSİAD'a yüklenmeye grup toplantısı konuşması sonrasında da devam etti. Şu çıkışı yaptı:
 
“Bizim, eğitimle ilgili telafi çabalarımızın önünü kesmek adına, kör ideolojiyle zihinleri bulandırıyorlar. Biz, seçkinlerin, elitlerin, patronların hükümeti değiliz.”
 
Ancak, TÜSİAD’ın yeni eğitim sistemine çıkışıyla başlayan tartışmanın burada kalmayacağı anlaşılıyor. Boyner, SKY360 televizyonunda katıldığı bir programda konuya ilişkin sorulara cevap verdi.
 
“Oturmamış demokrasi kültüründe kategorize etmek kolaylaşıyor” diyen Ümit Boyner, “TÜSİAD’a vurmanın dayanılmaz bir cazibesi var galiba” dedi.
 
TÜSİAD Başkanı Boyner, tartışmadan geri adım atmayacağına ilişkin daha net ifadeler kullandı:
 
“Bir fikir beyan ederken net, saygılı ve objektif olmak zorundasınız. Bu bütün taraflar için geçerli. Açıkçası demokrasilerde böyle bir eşitlik ve diyalog ortamı bulmak lazım. Yoksa demokrasi bulamayız. Korkarsanız bir şey yapamazsınız, benim lügatimde öyle bir şey yok.”
Bu haber toplam 2336 defa okunmuştur
geç bunları tüsiad
asiisa
tüsiad 28 şubatta üniversitelerde cadı avına çıkıldığı ve yeryüzü meleklerine kan kusturulan günlerde çıt çıkarmadı mı? şimdi hangi hakla eğitimden bahsediyorlar. tüsiadın da memleketin kanını emmekten, birçok patronunun devlete faizle para kakalamaktan haz aldığını biliyoruz ki o dönem bittiiiiii...
05 Mart 2012 Pazartesi 21:17
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
İHER İNSAN KORKAR
R. A
Korku insani bir haslettir. Sadece robotlar ve ölüler korkmaz
05 Mart 2012 Pazartesi 11:18
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri