Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tuzaklara karşı 'Yürüyen Kale'

21.08.2015 13:12
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun başkanlığında dün yapılan güvenlik toplantısının bir ayağını sürpriz şekilde savunma sanayii konusu oluşturdu. Orgeneral Hulusi Akar’ın ilk kez Genelkurmay Başkanı sıfatıyla katıldığı toplantıda, personel taşımada kullanılan“K

Hafif zırhlı “Kobra”dan daha dayanaklı“Kirpi”lerin sayısının arttırılmasına öncelik verilmesi uygun bulundu. Hürriyet'in haberine göre gündeme gelen bir diğer zırhlı araç, ABD’nin özellikle Afganistan ve Irak’ta kullandığı, mayına dayanaklı pusuya korumalı(MRAP-Mine Resistant Ambush Protected)‘Yürüyen Kale’ oldu.

'YÜRÜYEN KALE'NİN ÖZELLİKLERİ

-‘Yürüyen Kale’ yol kenarına yerleştirilen bombalara karşı içinde bulunan personeli korumak için ‘V’ şeklinde gövdeye sahip.

-Yüksek şasiye ve yoğun çatışma bölgelerinden güvenli sevkiyat sağlama kabiliyetine sahip.

-4x4 ve 6x6 olmak üzere farklı tipleri bulunan ‘Yürüyen Kale’ler, araç ağırlıkları ve boyutları dikkate alınarak üç ayrı kategoriye ayrılıyor.

EN SERİ ŞEKİLDE TEMİN EDİN

Başbakanlık kaynakları, Davutoğlu’nun toplantıda, insansız hava araçları, sınır güvenliğine ilişkin alınacak önlemler ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terörle mücadelede ihtiyaç duyduğu tüm malzemelerin en seri şekilde teminiyle ilgili talimat verdiği bilgisini paylaştılar.

 

Bu haber toplam 1494 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri