Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tüzük skandalında flaş gelişme

28.03.2013 13:43
Ünlü spor adamı Şahin Ulu'nun ortaya çıkardığı Fenerbahçe'deki tüzük skandalı'nın yankıları devam ediyor.

Ünlü spor adamı Şahin Ulu 5 Mart 2013 Salı günü www.haberseninle.com Spor Yönetmeni Tansu Sarı'ya yaptığı açıklamada Fenerbahçe'de tüzük ihlâlleri olduğunu ve Başkan Aziz Yıldırım ile Asbaşkanlar Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu'nun üyeliklerinin düştüğünü açıklamıştı. Ancak aradan 23 gün -yani 3 hafta 2 gün- geçmesine karşın Fenerbahçe cephesinden en ufak bir açıklama gelmedi. Buna karşılık Şahin Ulu'nun avukat Ender Ceylan vasıtasıyla kulübe gönderdiği ihbarname Disiplin Kurulu tarafından "Kulübe üye olmadığı" gerekçesiyle işleme konmadı. Bunun üzerine Şahin Ulu pazartesi günü Fenerbahçe kulübüne gönderdiği ikinci ihbarnamede daha önce Başkan Aziz Yıldırım tarafından kulüpten ihraç edilen üye Kerim Kerimoğlu'nun durumuyla benzer özellikler taşıdığını ve Kerim Kerimoğlu hakkında uygulanan Disiplin Kurulu kararının emsal karar olarak baz alınıp bugünkü ortada görülen ihlâller dolayısıyla Aziz Yıldırım, İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu'nun ihraç edilmesi hakkında talepte bulundu.

Şahin Ulu ayrıca yaptığı açıklamalar sonucu Fenerbahçeli 4 kongre üyesi ve 1 üyenin savcılığa suç duyurusunda bulunacağını söyledi. Bakalım Fenerbahçe'de önümüzdeki günler neler getirecek?

 

İŞTE O İHBARNAME

 

MUHATAP              :FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ-DİSİPLİN KURULU

KEŞİDECİ               :ŞAHİN ULU

VEKİLİ                     :AVUKAT ENDER CEYLAN&AVUKAT CEM KILIÇASLAN

KONU                       :ÜYELER AZİZ YILDIRIM, İLHAN YÜKSEL EKŞİOĞLU VE

                                     MEHMET ŞEKİP MOSTUROĞLU’NUN FENERBAHÇE SPOR

                                     KULÜBÜ ÜYELİKLERİNDEN İHRACI HAKKINDA

 

06.03.2013 günü göndermiş olduğumuz dilekçemize herhangi bir cevap verilmediği gibi, herhangi bir işlem dahi yapılmamıştır.

Müvekkil Şahin Ulu’nun kongre üyesi olmaması sebebiyle, Kurulunuzca işleme konmayacağı şeklinde duyum almış bulunmaktayız.

 

Ancak Fenerbahçe Spor Kulübü’nün kamu yararına bir dernek olması ve müvekkil Şahin Ulu’nun da T.C. vatandaşı bir kamu mensubu ve spor adamı olması hasebiyle, bu tür bir karar hukuka aykırıdır.

 

Disiplin Kurulu’nuzun daha önce Abdülkerim Turan Kerimoğlu hakkında kulüp başkanı Aziz Yıldırım tarafından yapılan şikayet üzerine, tüzüğün 69.maddesi gereği tedbir ve ihraç kararı verildiği malumunuzdur.

06.03.2013 günlü ihbarnamemizde adı geçen Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu’nun eylemleri, emsal gösterilen Abdülkerim Turan Kerimoğlu’na ait ihraç gerekçesinden çok daha ağır ve ihracı gerektiren eylemlerdir. Bu sebeple önceki kararlarınız ışığında dilekçemiz gereğinin yapılmasını talep ediyoruz.25.03.2013

 

 

                                                                                              ŞAHİN ULU

                                                                                              VEKİLLERİ

 

                                                                       AVUKAT                              AVUKAT

                                                                ENDER CEYLAN              CEM KILIÇASLAN


Şahin Ulu haberleri

Bu haber toplam 2248 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri