Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dediğini yaptı canlı yayında meydan okudu!

19.01.2012 18:20
Twitter'da aldığı ırkçı mesajlara karşılık "canlı yayında 'ermeniyim, zoruna mı gitti' diyeceğim.." iddiasında bulunan Ahmet Hakan dediğini yaptı ve...

Tarafsız Bölge programının sunucusu Ahmet Hakan, canlı yayında 'Ben Ermeniyim' dedi.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da ırkçıların saldırısına uğrayan Ahmet Hakan, ırkçı mesajlara karşı "Canlı yayında Ermeniyim, zoruna mı gitti diyeceğim..." iddiasında bulunmuştu. Ahmet Hakan Twittar'da verdiği sözü tuttu ve programında "İşte buradan söylüyorum "Ben Ermeniyim" diye konuştu.
TARAFSIZ BÖLGE TARAF OLDU

Ahmet Hakan yönetimindeki Tarafsız bölge belki de yayın hayatının en ilginç programlarından biri oldu. Tarafsızlığını bir kenara iten "Tarafsız Bölge" bu sefer taraf oldu ve Hrant Dink cinayetinin aydınlatılmasında taraf oldu.

"ERMENİYİM DİYECEĞİM" DEMİŞTİ
Ahmet Hakan sosyal paylaşım sitesi Twitter'da, programında Hrant Dink cinayetini ve mahkeme kararını masaya yatıracaklarını duyurmuş, ırkçı mesajlar almıştı. Bu ırkçı mesajlar karşısında adeta şok geçiren Ahmet Hakan ""Bu akşam canlı yayında "ermeniyim, zoruna mı gitti" diyeceğim.." demişti.

SÖZÜNÜ TUTTU "ERMENİYİM" DİYE HAYKIRDI
Ahmet Hakan verdiği sözü tuttu ve canlı yayında "Ben Ermeniyim" dedi. Irkçılara adeta meydan okuyan Ahmet Hakan "İnanılmaz bir tepki aldım. '
Hrant Dink kim ki? Çocuğa müebbet hapis verdiler işte daha ne istiyorsunuz?' gibi diye tepkiler aldım. Sonra 'hepimiz Ermeniyiz' dedim ve gerçekten inanılmaz tepkiler aldım. Gördüm ki insanlar Ermeni olmayı bir hakaret bir küfür olarak algılıyor. Birine Ermeni demek tek başına çok büyük bir hakaret oluyor. 'Sen Ermeni misin?' sorusu bir küfür gibi soruluyor. Ben de bunların üstüne bu kez 'canlı yayında Ermeniyim zoruna mı gitti diyeceğim?' dedim ve çok daha da büyük tepki aldım. İşte buradan söylüyorum 'Ben Ermeniyim'. Bana diyorlar ki "sen Erivan'da 'ben Türküm' diye bağırabilir misin?" Eğer bağıramazsam bu Erivan'ın ayıbı olur. İstanbul'da 'ben Ermeniyim' diyebiliyorsam bu da İstanbul'un şerefi olsun." dedi.

Bu haber toplam 3368 defa okunmuştur
Öfke kontrolü önemli...
Adem Kul
Başkalarının yanlışı bizim yanlışımızın mazereti olamaz. Ortada eğer bir yanlış varsa, siz doğru olanı ortaya koyursunuz. Eğer bir yanlış varsa düzeltmeye çalışırsınız. Bir Hıristiyan veya Yahudiye zulmediliyorsa, müslüman bunuda önlemeye çalışır. (II.Beyazıt zamanında İspanya da, hıristiyanların zulmünden kurtarılan Yahudiler konusu meşhurdur.) Ancak,kalkıpta ben Hıristiyanım yada Yahudiyim demez.Herkesin inancı kendine. Burada Ermeni ne anlamda kullanılıyor bilmiyorum, ama dinen tehlikeli durumlara düşmemeye dikkat edilmelidir. Birilerinin tavrına kızıp yanlışa düşmekten de kaçınılmalıdır.
19 Ocak 2012 Perşembe 15:32
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
şimdimi hatırladın
atalay konur.alp
sn hakan, ermeni olabilir acak, hırand dink gibi yada asala gibi milletimize kin kusmasın. Konuşmalarını izliyoruz ve her seferinde aykırılıklara yan tuttuğunu da fark ediyoruz.milletin değer verdiği kişi ve düşüncelere saygılı olmasını bekleriz..saç sakalı birbirine karıştırmak yada ermeniyim demekle iyi mesaj verilmez.Önce Türk olmak ve türk gibi saygın davranmak önemli.Başkalarına benzemek övünç kaynağı değildir.
19 Ocak 2012 Perşembe 11:03
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri