Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

En pahalı Twitter hesabı kimin?

04.04.2011 15:40
Twitter’daki kullanıcı adlarının değerini gösteren Tweetvalue .com’a göre Abdullah Gül 21 bin 964 dolarlık cbabdullahgul kullanıcı adıyla ünlü Türk kullanıcılar arasında en pahalı hesaba sahip isim.

Aracısız iletişim için siyasilerden sanatçılara kadar herkesin ilgi gösterdiği sosyal medyadaki kullanıcı adlarının değeri bile artık kendi borsalarında değerlendiriliyor. Tweetvalue, Tweetrank gibi birçok site, takipçi sayısı, kendinden söz ettirebilme başarısı gibi birçok artık bu kullanıcı adlarının satılsa ne kadar değer yaratacağını hesaplıyor. Tweetvalue.com adlı sitenin hesaplama yöntemine göre Türkiye’de en pahalı hesap Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e ait.

21 bin 964 dolarlık değer ile cbabdullahgul kullanıcı adı birinci sırayı alırken, Cem Yılmaz 21 bin 444 dolarlık değeriyle ikinci, Gülben Ergen ise 18 bin 988 dolarlık bedelle üçüncü sırada yer alıyor.

TOPLAMI 8 MİLYON TL

Birbirinden farklı sitelerin yaptığı araştırmalarda kullanıcı adları için biçilen bedeller farklılık gösterse de sıralama kolay kolay değişmiyor. Türkler tarafından geliştirilen Sosy.al/deger adlı site de Türk kullanıcılardan büyük ilgi görüyor. Site kullanıcı adının değerinin yanı sıra fiyatı açısından Türkiye’deki sıralamasını da ortaya koyuyor. Sitenin kurucusu Ahmet Oğuz Koca bugüne kadar hesabının değerini öğrenmek için uygulamaya kayıt yaptırmış olan Twitter kullanıcı adlarının toplam değerinin 30 Mart itibarıyla 8 milyon TL’ye yakın olduğunu ifade ediyor.

KILIÇDAROĞLU İKİNCİ SİYASİ

Araştırdığımız isimler arasında siyasiler için Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den sonra en pahalı hesaba sahip olan isim CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu. Kılıçdaroğlu’nun 11 bin 585 dolar değerindeki hesabını 5 bin 926 dolarla Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek izliyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ise siyasiler arasında üçüncülüğü kapmış durumda. İş dünyasının da ilgi gösterdiği Twitter’da onların isimleri ise bu kadar yüksek değere sahip değil. TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner’in kullanıcı adı değeri bile 2 bin 175 dolarda kalıyor.

HABERTÜRK 

Bu haber toplam 1748 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri