Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Twitter Refiye Yılmaz için ayaklandı

14.01.2013 13:33
Tekirdağ'da yaşayan ve Gardner Sendromu hastalığı ile mücadele eden 23 yaşındaki Refiye Yılmaz'ı kurtarabilmek için sosyal medya ayaklandı. Twitter'da Refiye Yılmaz için açılan #RYyaz2868eYollaRefiyeHayatBulsun hastangı ile yardım çağrısında bulunuldu.

Tekirdağ'da yaşayan 23 yaşındaki Refiye Yılmaz, 7 yıl önce yakalandığı ve milyonda bir görülen Gardner Sendromu hastalığının pençesinde, yaşam savaşı veriyor. Refiye’nin yaşaması için Amerika’da ameliyat olması gerekiyor. Refiye'nin Amerika Miami Hastanesi'nde yapılacak bağırsak nakli ile sağlığına tamamen kavuşabilmesi için 1 milyon dolar gerekli.

7 yıl önce girdiği üniversite sınavlarında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazanan ve hem rahatsızlığı hem de maddi imkansızlıklar yüzünden üniversiteye gidemeyen Refiye şimdi kendisine uzanacak yardım elini bekliyor.

Acilen bağırsak nakli olması gereken Refiye Yılmaz'a yardım etmek isteyenler sosyal medyada biraraya geldi. Twitter'da #RYyaz2868eYollaRefiyeHayatBulsun ve RefiyeYılmazİçin AcilYardımGerekli hastaglarında yardım çağrısında bulunuldu.

Öte yandan Tekirdağ Valiliği ve Kızılay da Refiye Yılmaz için kampanya başlattı. Refiye'ye yardım etmek isteyenler RY yazıp 2868'e mesaj gönderebilecek.

 

Bu haber toplam 6044 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri