Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Twitter'da "hoca" tartışması!

05.02.2015 11:48
Davutoğlu'nun yayınsda olduğu saatlerde Twitter'da tartışma yaşandı. Bugün'den Adem Yavuz Arslan'ın "Morali bozuk, hocanın içinden bir başkası çıktı" sözlerine Yeni Şafak yazarı Hilal Kaplan, "Bilakis, Hoca sizin 'hoca' gibi ikiyüzlü olmadığı için moralin

Yeni Şafak yazarı Hilal Kaplan ile Bugün Gazetesi Washington Temsilcisi Adem Yavuz Arslan, Twitter'da "hoca" atışmasına girdi.

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun dün akşam saatlerinde yaptığı konuşmada, Fethullah Gülen'in sözleriyle CHP, MHP ve HDP'nin söylemlerinin benzer olduğunu iddia etmiş ayrıca Gülen için "Pensilvanya'daki zat, paralel çetenin başındaki zat" sözleri Twitter’da tartışma konusu oldu. Yeni Şafak gazetesi yazarı Hilal Kaplan ile 17 Aralık sonrası Washington’a giden Bugün gazetesinden Adem Yavuz Arslan arasında atışma yaşandı.

TWİTTER’DA ATIŞMA

Hilal Kaplan'ın Davutoğlu'nun konuşmasından "Sanki çok iyi giden bir parlamenter sistem varmış gibi konuşuyorlar" şeklindeki sözlerini paylaşması üzerine Arslan, "Aynı zamanda 'sanki 12 yıldır iktidarda olan bir parti değilmiş gibi de konuşuyorlar' değil mi?" diyerek Kaplan'a yanıt verdi.

Bunun üzerine Hilal Kaplan, "Başbakan bu akşam da morallerinizi bozdu" diye yazdı. Kaplan'ın bu sözlerine Arslan, Başbakan Davutoğlu'nu kastederek, "Moralim bozuk evet; yıllarca kitaplarını okuduğum, sohbetlerinde bulunduğum 'Hoca'yı hiç tanımamışım. İçinde 'başkası' varmış" diye karşılık verdi ve "hoca" tartışması başladı.

Hoca sizin ‘hoca’ gibi ikiyüzlü değil!

Yeni Şafak'ın yazarı Hilal Kaplan ile Gülen’e yakınlığı ile bilinen Bugün'ün Washington temsilcisi Adem Yavuz Arslan arasındaki atışma:

"Hilâl Kaplan:

Başbakan Davutoğlu: "Sanki çok iyi giden bir parlamenter sistem varmış gibi konuşuyorlar."

Adem Yavuz Arslan:

Aynı zamanda 'sanki 12 yıldır iktidarda olan bir parti değilmiş gibi de konuşuyorlar' değil mi ?

Hilâl Kaplan:

Başbakan bu akşam da morallerinizi bozdu, farkındayım. Washington'a selamlar :)

Adem Yavuz Arslan:

Moralim bozuk evet; yıllarca kitaplarını okuduğum, sohbetlerinde bulunduğum 'Hoca'yı hiç tanımamışım. İçinde 'başkası' varmış.

Hilâl Kaplan:

Bilakis, Hoca sizin 'hoca' gibi ikiyüzlü olmadığı için moraliniz bozuk. Fitne fücur yazılarınızın hepsini çöpe atmış bu akşam.

İşte o tweetler:

Bu haber toplam 1972 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri