Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Twitter'da yine tüyler ürperten yalanlar!

16.06.2013 02:00
Taksim'deki polis müdahalesinin ardından twitter'da yine yalan furyası ortalığı kasıp kavurdu.

Taksim'de akşam saatlerinde Gezi Parkı'na yapılan müdahale sırasında 1 kişi yaralanırken, göstericilerin arasına karışan provokatörler polisle çatışmaya başladı. 

Polis gaz bombası ve biber gazı ile provokatörlere müdahale ederken, twitter üzerinden yayınlanan yalanlar yine ortalığı birbirine kattı.

Eylemlerin ilk gününden beri yalan haberlerle ortalığı karıştıran provokatörler de Türkiye'yi ayağa kaldıracak provokasyonlara imza attı. Bazı provokatörler CHP Gençlik kolları sahte hesabını kullanarak, sağlık sitelerinden alınan ve asit yanığını anlatan fotoğrafları yayarak,"Polis TOMA'lardan üzerimize asit püskürtüyor" yalanına imza attı.

Yine CHP'nin hesaplarını kullanan provokatörler, tüyler ürperten başka bir mesaj yayınladı.. Aynı hesaptan, "İç savaş çağrısı yapılarak", tüm il ve ilçe teşkilatlarının yollara döküldüğü duyurusu yapıldı.  CHP Gençlik Kolları'nın twitter üzerinden yazdığı mesajlar, onbinleri sokağa döktü.

Bir Başka grup ise oyununu AK Parti Gençlik kolları üzerinden oynadı. AK Parti Gençlik kolları twitter hesabı üzerinde yapılan photoshop çalışması sonucu, "Çocuklara gaz bombası atılmasına sessiz kalamazdık. Biz artık yokuz" mesajı atıldığı yalanı ortaya atıldı. Bu mesajın da yalan olduğu kısa sürede ortaya çıktı.


İşte paylaşılan o mesajlar:

chpgenclikyanikyalani.jpg

chpgenclikicsavas.png

twitteryalanlari1.jpg


akpartigenclik.jpg
 CHP'DEN JET UYARI

İstanbul Polisi’nin saat 21.00 sularında Taksim Gezi Parkı’na müdahalesiyle birlikte Türkiye’nin pek çok ilinde başlayan protesto gösterileriyle ilgili sahte bir hesaptan atılan “Twitter” mesajları AK Parti ile CHP arasında telefon trafiğine neden oldu.

ÇELİK’İN RAHATSIZLIĞI

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, kısa bir süre önce CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç’u arayarak “CHP Gençlik Kolları” adlı sahte “Twitter” hesabını şikayet etti. Çelik, CHP Gençlik Kolları adlı sahte hesaptan atılan mesajlara dikkat çekerek “Hesabın kapatılması, mesajların silinmesi” isteğinde bulundu. Edinilen bilgilere göre adı geçen sahte hesaptan atılan “Herkes direnişe katılsın…” vb mesajlar ile “retweet” yapılan mesajların Çelik’in tepkisini çektiği öğrenildi.

SAHTE HESAPLAR

Görüşmeye ilişkin Hürriyet’e bilgi veren CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Koç, “Hüseyin Çelik aradı, bazı hesaplardan atılan mesajlarla ilgili şikayetini iletti. Ben kendisine CHP’nin ve CHP Gençlik Kolları’nın resmi twitter hesaplarını hatırlattım. Adı geçen hesaplar dışında hiçbir hesapla CHP’nin ilişkisinin olmadığını aktardım. Resmi hesaplar dışında diğer tüm hesaplar sahtedir. Ki CHP Gençlik Kolları da kendi resmi hesabından bu yönde bir mesaj attı” diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU GENEL MERKEZDE

Öte yandan CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun da parti genel merkezine gelerek Haluk Koç ve Adnan Keskin ile birlikke gelişmelere izlediği öğrenildi.

Bu haber toplam 1950 defa okunmuştur
Cok yasa Erdoğan
capulcu
Bu haberi yapan onaylayan sözde basın mensubu özde otorite yardakcısı onursuz mahlukatlar.Çıkar için ne zaman insanlığınızdan vazgeçtiniz ha?Sizin surda yalan dediğiniz herşey birebir doğrudur belkide bu sekilde doğruları anlatıyorsunuzdur kim bilir.Neyse zamanı geldiğinde sizden de sorulacak hesabı bunların o 9 yaşındaki çocukların cıglıkları sizin sonunuzu duyuran anonstur.
16 Haziran 2013 Pazar 03:23
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri