Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Twitter'daki bir ölüm haberi daha yalan çıktı

11.09.2013 11:07
Dün gece twitter'da yayılan bir yalan haber sosyal medyanın gündeminin değiştirdi.

Hatay 'daki olaylar sırasında Ahmet Atakan isimli gencin hayatını kaybetmesinin ardından yükselen hassasiyeti provoke etmek isteyen bazı gruplar twitter'da sahte bir ölüm haberleri yaydı.

AYCAN KARAALİ ÖLDÜ DEDİLER

Twitter'da bazı kullanıcılar Hatay'da Aycan Karaali isimli bir gencin polisin attığı gaz kapsülüyle başından vurulduğu, komaya girdiği ve ameliyata alındığı iddia etti.

TV'LER HABERİ KULLANDI

Bazı televizyon kanalları da haberi yayınladı. "Armutlu'da yaralanan, beyin kanaması geçiren Aycan Karaali'nin kafasında 5 çatlak var" "Beyinameliyatına alınan Aycan Karaali'nin kalbi ameliyatta iki defa durdu.Durumu ciddiyetini koruyor" haberleri kısa sürede sosyal medyada en çokkonuşulan konu oldu.

HATAY'DA BÖYLE BİR KİŞİ YOK

Twitter'da "Aycan Karaali" ve "#DirenAycan" başlıkları altında yaralı olduğu iddia edilen kişi için mesajlar paylaşıldı. Ancak saatler süren tartışmaların ardından Hatay'da böyle bir kişi olmadığı ortaya çıktı. Twitter ve Facebook'taki Aycan Karaali isimli bazı kişiler mesajlarla yaralı kişinin kendileri olmadığını açıkladı.

Twitter'daki yalan haberin, Aycan Karaali isimli bir kullanıcının hesabından, arkadaşı olduğunu iddia eden kişi tarafından atılan twitlerle yayıldığı ortaya çıktı.ENSONHABER

Bu haber toplam 1022 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri