Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Üç PKK'lı cinayetinde sır ses kaydı!

14.01.2014 00:17
Fransa'da öldürülen üç PKK'lı cinayetiyle ilgili ortaya atılan iddia Bakan Bekir Bozdağ'ı kızdırdı.
Fransa'da üç PKK üyesi kadının öldürülmesiyle ilgili olarak internete düşen ses kaydı ortalığı karıştırdı. Ömer Güney'in MİT ile ilişkisi olduğunu ve cinayetin yine bu amaçla işlendiği iddia eden ses kaydıyla ilgili olarak konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, iddiaların iftira olduğunu söyledi.
 
HSYK yapısının değiştirilmesine ilişkin yasa teklifin görüşmeleri sırasında Fransa’da öldürülen üç PKK üyesi kadının katil zanlısı Ömer Güney’in MİT ‘le ilişkili olduğu iddiası gündeme getirildi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ bu iddiayla ilgili olarak şunları söyledi:
 
“Bu olayla ilgili olarak Ankara’da devam eden bir soruşturma bulunmaktadır. Ömer Güney hakkında ‘örgüt üyesi olma’ ve ‘örgüt adına adam öldürmek’ suçundan başlatılan soruşturma devam etmektedir. Konuyla ilişkin olarak 24 Ekim 2013 günü adli yardım talebinde bulunuldu. Ancak Fransa makamları Türkiye’nin başvurusuna yanıt vermedi.
 
ÖZEL OLARAK TAKİP EDECEĞİM
 
Türkiye Cumhuriyet devletinin herhangi bir biriminin hukuk dışına çıkması söz konusu değildir. Fransa da öldürülen kadınlarla MİT’in ve diğer birimlerinin isminin karıştırılması tamamen iftira kampanyasıdır. Bizde konun araştırılmasını bu katilin arkasındaki gerçek azmettiriciler kimse Türkiye’ye ve dünya kamuoyun deşifre edilmesi için çalışıyoruz. Herhangi bir gevşeme söz konusu değildir. Ben bakan olarak özel takip edeceğim ifade etmek isterim.”

SES KAYDINDA NE VAR? 

İnternete yüklenen ses kaydında Ömer Güney'in, MİT mensubu olduğu iddia edilen iki kişi ile yaptığı görüşme yer alıyor. Ses kaydında öldürülen PKK'lılarla ilgili bir takım iddialar vecinayet planları yer alıyor. 
İNTERNETHABER
Bu haber toplam 1390 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri