Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

UÇAK KRİZİNDE İSTİHBARAT NEREDEN?

12.10.2012 11:20
Türkiye-Rusya-Suriye arasında diplomatik krizine neden olan ve izahat istemelerin, notaların havada uçuştuğu uçak krizinde istihbarat hangi ülkeden geldi...

Moskova-Şam seferini yaparken askeri malzeme taşıdığı iddiasıyla Türk savaş uçakları tarafından Ankara Esenboğa havalimanına indirilen Suriye uçağıyla ilgili Başbakan Erdoğan dün akşam ilk kez konuşmuştu.

Uçakta askeri mühimmat olduğunu açıklayan Başbakan Erdoğan, istihbaratın nereden geldiğiyle ilgili bir açıklama yapmamıştı.

İSTİHBARAT NEREDEN GELDİ

Kanal D Haber'de sözkonusu istihbaratın nereden geldiğiyle ilgili dün akşam çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. İstihbaratın ABD'den geldiği yönündeki iddiaların tersini Birand, o istihbaratın İran'dan gelmiş olabileceğini iddia etti.

Bülten öncesinde "Uçaktaki malzemelerin istihbaratını kimin verdiğini açıklıyoruz" diye duyurulan haberde, uçakta askeri malzeme bulunduğu iddiasının İran kaynaklarınca Türk yetkililere ulaştığı iddiası vurgulandı.

BAŞBAKAN ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

"İhbar noktasında takdir edersiniz ki bu tür kuruluşlar, bunlar açıklanmaz. Bunu da artık sizin anlayışınıza bırakıyorum." 

Bu haber toplam 2126 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri