Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Uçan köpekbalığı korkuttu

16.12.2012 12:53
Hamsi sürülerinin peşine takılan ve balıkçılar tarafından yakalanan 'uçan köpek balığı' görenleri şaşırttı.

Marmara Denizi'nin Büyükçekmece açıklarında hamsi sürülerinin peşine takılarak gelen ve balıkçı ağlarına takılan ilki 500 kilogram ağırlığında 4 metre 50 santim uzunluğunda uçan köpek balığı ile 700 kilogram ağırlığında olan 4 metre uzunluğundaki camgöz köpek balığı yakalandı.

"DENİZDE GÖRSEM ÖLÜRDÜM"

Görenleri hayrete düşüren köpek balıkları, gün boyunca Beylikdüzü'nde bulunan Balıkçı Kenan Tesisleri'nde sergilendi. 4 kişinin yerinden güçlükle kımıldattığı köpek balıkları meraklı bakışların ilgi odağı oldu.

Meraklı gözlerle köpek balıklarını izleyen vatandaşlar, "Çok etkileyici ve hayret verici. Bu şekilde bile korkutucu. Denizde görsem o an ölürüm" diye konuştu.

"120 KM HIZLA YÜZÜYOR"

Bugüne kadar Marmara'da görülmemiş olan uçan köpek balığını yakaladıklarını söyleyen Balıkçı Kenan işletmecisi Kenan Balcı da, "Bu uçan köpek balığı saatte 120 kilometre hızla yüzüyor. Diğer balıklar ise 60 kilometre hızla yüzüyor. Hamsi sürüsünün içerisinde ağlarla yakalandı. Tek başına yakalamak mümkün değil" dedi.

Bütün bir palamudu köpek balığının dişlerine sürten Balcı, köpek balıklarının dişlerinin ne kadar keskin olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Minik misafirlerinde ilgi odağı olan köpek balıkları 7 gün boyunca Balıkçı Kenan Tesisleri'nde sergilendikten sonra mumyalanarak Türkiye Deniz Canlıları Müzesi'ndeki koleksiyona katılacak.

KAYNAK: Abbas Uslu/ İHA 

Bu haber toplam 3196 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri