Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ucuz iPhone 5 tuzağına düşmeyin!

04.11.2012 12:42
İnternetten tanıştığı şahısları, Amerika'dan ucuz iPhone 5 getirme vaadinde bulunarak dolandıran kişi yakalandı.

İddiaya göre, Amerika'da yaşayan Onur Ömer E., iPhone 5 getirme vaadiyle farklı ülkelerden çok sayıda kişinin parasını aldı. Tanıştığı kişileri bu yöntemle dolandıran zanlı bir süre ortalıktan kayboldu. Daha sonra tekrar İstanbul'a gelerek öğrenci evine yerleşti. Zanlı, bu kez de beraber yaşadığı öğrencileri iPhone 5 getireceği vaadiyle kandırdı. Uzun süre bekledikleri ürün ellerine geçmeyen öğrenciler, internetten araştırma yaptı. Zanlının daha önce dolandırdığı kişilerin Facebook'ta açtığı grubu gören öğrenciler durumu polise bildirdi. İhbar üzerine harekete geçen Fatih Şehit Tevfik Fikret Erciyes Polis Merkezi'nde görevli güven timleri, zanlıyı akşam saatlerinde Fatih'te bir kafede yakaladı. Zanlının yakalandığını haber alan mağdurlar polis merkezine gelerek şikayetçi oldu.

EVLENECEĞİ KIZI BİLE DOLANDIRMIŞ

İstanbul'a geldiğinde arkadaş çevresi sayesinde tanıştığı bir kızı kısa sürede kandıran Onur Ömer E., evlenme vaatlerinde bulunarak kızın ve arkadaşlarının parasını aldı. Nikahtan bir gün önce durumu öğrenen genç kız büyük üzüntü yaşadı.

Onur Ömer E. ile Gürcistan'da bir gezi sırasında tanıştığını söyleyen mağdurlardan Hakan Kara, "Batum gezisi yaptığımız sırada tanıştık bu adamla. Daha sonra iPhone 4 alma bahanesiyle bizden bir miktar para aldı. Daha sonra kaçıp gitti. Ondan sonra araştırma yaptık adam hakkında ve nitelikli bir dolandırıcı olduğunu öğrendik. Biraz araştırdığımızda Amerika'da, Rusya'da ve başka ülkelerde çeşitli dolandırıcılıklar yaptığını öğrendik. Diğer mağdur arkadaşlarla toplanıp buluşarak bir plan yaptık. Polise haber vererek bu akşam yakalattık. İnternet üzerinden tanıştım bana iPhone isteyip istemediğimi sordu. Ben de isterim dedim. Ondan sonra parayı gönderdik. Gürcistan'da da küçük bir araştırma yaptığımızda Gürcistan Konsolosluğu'ndakileri bile dolandırdığını öğrendik" şeklinde konuştu.

Onur Ömer E.'nin evlenme vaadiyle kandırdığı S.F.Erdoğan'ın babası ise, "Annesi ve babası Amerika'daymış. Gelip isteyeceklermiş. Kızıma bu konuların çocuk oyuncağı olmadığını, bu şahsı tanımamız gerektiğini söyledim. Zaten daha tanımaya fırsat kalmadan, Allah'a hamdolsun ki çevredeki bazı delikanlılar meseleyi çözmüşler. Bu adamın beynelmilel bir dolandırıcı olduğunu anlamışlar" ifadelerini kullandı.

Gençlere de tavsiyelerde bulunan Erdoğan, "Kız, erkek bütün gençlere sesleniyorum; her konuda çok dikkatli olsunlar" dedi.

CİHAN  

Bu haber toplam 13526 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri