Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

UEDT İsveç Yönetimi Stockholm THY Müdürünü ziyaret etti...

15.03.2014 00:01
Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD) İsveç Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri THY Stockholm Müdürü Bilal Tezcan'ı makamında ziyaret etti.

ATİLA ALTUNTAŞ/STOCKHOLM

 

Samimi bir ortamda gerçekleşen nezaket ziyaretine UETD İsveç Başkanı Özer Eken, Yönetim Kurulu Üyeleri Ramazan Kavaklı, Uğur Yıldız ve İbrahim Abay katıldı. THY Stockholm Müdürü Bilal Tezcan, UETD yönetiminin gerçekleştirdiği ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

THY'nın temel hizmеt felsefelerinin insan odaklı оlduğunu belirten Tezcan, geçen sene İsveç'ten Türkiye'ye 740 bin turist gittiğini ve THY'nın da Türk turizmine katkısının büyük olduğunu söyledi. Tezcan, “2 defa Avrupa'nın en iуi hava yolu seçildik. Geçen sene Avrupа'dа en çok yolсu taşıyan ikinci hava yoluyuz. Kısa sürede inşallah 5 yıldızlı hava yolu olma yolundayız. Avrupa'nın en іyі hava yolu ilan еdilmеk çok güzel bir duуgu. Hedefimiz Avrupa'nın ve dünуanın en iyi hava yolu olmak. THY bіr dünya markaѕı, bu mаrkаyı gözümüz gibi koruуoruz.” diye konuştu.

Bu sene Stockholm'den, Ankara'ya direk uçak seferlerinin yapılmayacağını söyleyen Tezcan, ''Uçaklarımız Türkiye'ye yolcu taşımaya yetmiyor. Uçak sıkıntısı yüzünden bu sene bütün Avrupa ülkelerinden sadece İstanbul'a direk uçuşlarımız olacak, Ankara olmayacak. İnşallah sipariş verdiğimiz yeni uçaklar filomuza katıldıktan sonra 2015 yılında yeniden Stockholm'den, Ankara'ya direk uçuşlarımız başlayacak. Yolcu sorunumuzda yok. İsveç'ten İstanbul'a günde sefer sayımızı 5 çıkarmak istiyoruz. İstanbul'da ki havalimanlarımız yetmiyor. Bu yüzden 3. Havalimanına ihtiyacımız var. Mutlaka İstanbul'a 3. Havalimanının yapılması lazım'' şeklinde konuştu.

''İsveç'te Türk Hava Yolları milli gururumuzdur'' diyen UETD İsveç Başkanı Özer Eken, İsveçlilerin THY ile uçtuktan sonra, Hosteslerin o güleç yüzlü, özveri dolu servisi, yepyeni mis gibi kokan uçaklar, hiçbir havayolunda görülmeyen kalileti ve harika ikramları anlata anlata bitiremiyor. Buda İsveç'te yaşayan bizlere gurur veriyor'' diye konuştu.

 

varwwwclientsclient1web2tmpphpkewsla.jpg

varwwwclientsclient1web2tmpphppsdy4n.jpg

 

 

 

 

Bu haber toplam 3578 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri