Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

UEFA kararı Fenerbahçe'ye ulaştı

25.06.2013 19:25
UEFA'nın şike kararı Fenerbahçe yönetimine az önce ulaştı. Yönetimin birazdan açıklama yapması bekleniyor Şike soruşturmasıyla ilgili olarak UEFA Disiplin Kurulu’na sevkedilen Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin duruşmalı savunmalarının üzerinden 3-4 gün geçmesine

Fenerbahçeli yönetici, dünden bu yana beklenen UEFA açıklamasıyla ilgili ilginç bir tespitte bulundu.

UEFA, Beşiktaşve Fenerbahçe ile yöneticiler hakkında aldığı kararların yazımını dün akşam tamamladı. Kararlar kulüp ve kişilere tebliğ edikdikten sonra UEFA'nın resmi internet sitesinden kamuoyuna duyurulacak. Ancak meraklı bekleyişe karşın henüz bir bilgilendirme yapılmadı.

Fenerbahçeli bir yönetici, konuyla ilgili olarak, "Şu ana kadar gelen karar yok, bekliyoruz. UEFA, Borsa'daki manipülasyon riskini göze alarak akşamı bekleme tercihinde bulunmuş olabilir. Bu bir ihtimal" diye konuştu.

UEFA tarafından dün öğleden sonra açıklanacağı belirtilen Beşiktaş'ın, İstanbul BBSK ile oynadığı Ziraat Türkiye Kupası finalindeki şike iddiasıyla ilgili karar da bugüne kaldı. Siyah - beyazlı kulübün Başkanı Fikret Orman, "Şu ana kadar bize gelen bir karar yok." derken, yönetimden bazı isimlerin gece geç saatlere kadar faks başında beklediği öğrenildi.

TALEP EDİLEN CEZALAR NEYDİ?

UEFA Disiplin Müfettişi Miguel Palacios, Fenerbahçe'nin gelecek 2 sezon Avrupa Kupaları’ndan men edilmesini, Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu, Ali Yıldırım ve Cemil uran'ın ise hak mahrumiyeti cezası almasını talep etmişti.

Müfettiş Palacios'un raporunda Beşiktaş'ın da 1 yıl Avrupa'dan men edilmesi; ayrıca eski yöneticisi Serdal Adalı ve eski teknik direktör Tayfur Havutçu'ya da hak mahrumiyeti cezası verilmesi talep edilmişti.

Bu haber toplam 1600 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri