Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

UEFA Şampiyonlar Ligi maçları artık Tivibu'da

15.01.2015 15:12
UEFA Avrupa Ligi ve Şampiyonlar Ligi maçları, 2015-2016 sezonundan itibaren Tivibu ekranlarından naklen yayınlanacak.

Türk Telekom Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Rami Aslan, UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçlarının 2015-2016 sezonu itibarıyla Tivibu ayrıcalığıyla ekranlara taşınacağını belirterek, "Artık televizyon yayıncılığı tüm boyutlarıyla Türk Telekom'un ana faaliyetlerinden biri olacak" dedi.

Aslan, düzenlenen tanıtım toplantısında Türk Telekom Grubunun TV yayıncılığı hedeflerini aktardı. Grubun TV yayıncılığına girdiğini açıklayan Aslan, TV yayıncılığına pozitif katkılar sunacaklarını belirtti. 

HEDEF 20 MİLYON

Türkiye'de TV yayıncılığında yeni bir dönem başlattıklarını ve sektörü yeniden şekillendirmeye kararlı olduklarını vurgulayan Aslan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türk Telekom Grubu olarak nihai amacımız, müşterilerimize alanında en iyi hizmetleri ilk ve en hızlı biçimde sağlamak. Bu yaklaşım, entegrasyon yolculuğumuzun da temelini oluşturuyor. 2009'dan bu yana Tivibu ile televizyon yayıncılığı alanında fark yarattık. Şimdi de bu alana daha fazla yatırım yapma kararı aldık. Artık televizyon yayıncılığı tüm boyutlarıyla Türk Telekom'un ana faaliyetlerinden biri olacak. Türk Telekom Grubu olarak faaliyet gösterdiğimiz her alanda olduğu gibi liderlik vizyonumuzla Türkiye'deki televizyon yayıncılığı sektörünü de yeniden şekillendireceğiz.  Hedefimiz tüm Türkiye'nin ayrıcalıklı TV yayıncılığı hizmetinden faydalanması. Tivibu ile birlikte, Türkiye'de her eve ulaşmayı yani 20 milyondan fazla haneyi hedefliyoruz."

DİGİTÜRK VE D-SMART'IN KAÇ ABONESİ VARDI?

2014 yılı başı itibariyle açıklanan üye sayısı Digiturk’ün toplam 2 milyon 762 bin 876, D-Smart’in ise 1 milyon 665 bin 719 abonesi bulunuyor.

UEFA Şampiyonlar Ligi maçları artık Tivibu'da - İZLE

MİSYONUMUZ SEKTÖRÜN STANDARTLARINI YÜKSELTMEK

Türk Telekom Grubu'nun alanı TV yayıncılığını da kapsayan Grup Bireysel İş Birimi CEO'su Erkan Akdemir ise Türkiye için daha fazla değer ve sinerji yaratmak için "Bireysel ve Kurumsal segment"lerden oluşan yeni entegre yapının oluşturulduğunu söyledi.

Akdemir, yeni yapının müşterilerine sabit ve mobil hizmetleri tek elden, entegre biçimde sunmanın yanı sıra yeni servis ve ürünleri de müşterilerle buluşturmalarını sağlayacaklarını dile getirerek, "TV yayıncılığı da bireysel segment altında yöneteceğimiz ana iş kollarımız arasında çok önemli bir yer tutuyor. Bunun için de TV yayıncılığı konusundaki hizmetlerimizi çeşitlendirerek hedeflerimizi büyütüyoruz. UEFA ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği, bu yaklaşımımızın en somut örneği" diye konuştu. 

Öncelikli misyonlarının sektörde uygulanan standartları yükseltmek olacağını vurgulayan Akdemir, "Sunduğumuz hizmetleri tasarlarken, daima müşterilerimizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmaya dikkat ediyoruz. Müşterilerimize vereceğimiz hizmetlerin uçtan uca tasarlanması bizim için önemli kriter" ifadelerini kullandı. 

TEKRAR İZLE ÖZELLİĞİ OLACAK

Tivibu'nun, Avrupa futbolunun yeni adresi olacağını söyleyen Grup Strateji ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun ise şunları aktardı:

“Dünyanın en değerli spor olaylarından ikisini, IPTV'nin yanı sıra uydu teknolojisi üzerinden sunacağız. Türk Telekom'un güçlü altyapısı ve teknolojisiyle, futbol izleme deneyimini tamamen farklılaştıracağız. Futbolseverler artık maç saatinde ekranın karşısında olmak zorunda değiller,  Tivibu'nun ‘Tekrar İzle' özelliği ile diledikleri maçı istedikleri zaman izleyebilecekler. Maçın en heyecanlı yerinde ekran başından ayrılmak zorunda kalan futbolseverler, Tivibu'nun IPTV'deki ‘Durdur İzle' özelliği ile maç heyecanına kaldıkları yerden devam edebilecek."

Tivibu'nun "Geri Al İzle" özelliği sayesinde sporseverlerin IPTV'de canlı yayını geri alabileceğini, en heyecan verici anları defalarca izleyebileceklerini belirten Dursun, sporseverlerin, Tivibu'nun Türkiye'de bir ilk olan Spor Mozaik kanalı sayesinde IPTV'de 6 yayını aynı anda izleme imkanı bulacağını kaydetti.

Dursun, HD maç yayınlarını sürdüreceklerini ve uydu yayınlarında bazı maçlarda 4K çözünürlüğüne ulaşacaklarını vurgulayarak, "Futbolseverleri, en ünlü spor yorumcularından maçları dinleme seçeneğiyle tanıştıracağız. Güçlü teknoloji altyapımız ve özel içeriklerimiz ile Türkiye'deki televizyon yayıncılığını geliştirerek, sektöre bu alanda da öncülük etmeye devam edeceğiz" dedi.

TRT GENEL MÜDÜRÜ ŞENOL GÖKA: MUTLUYUZ

Türk Telekom'un TRT ile yaptığı iş birliğiyle, UEFA Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'nin salı ve perşembe günleri oynanacak birer maçı TRT üzerinden açık kanalda da Tivibu ile eş zamanlı yayınlanacak.

Toplantıda TRT Genel Müdürü Şenol Göka, iki kurum arasında iş birliğinden ziyade bir kardeşlik bulunduğunu belirterek, "Yedi kıtada futbolseverlerin büyük bir ilgiyle takip ettiği bu iki büyük organizasyonu TRT ve Tivibu ortaklığıyla Türk futbolseverlerle buluşturacak olmaktan dolayı mutluyuz. Bu iş birliğinin her iki taraf için ve Türk futbolu için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Önümüzdeki 3 yıl boyunca Türk Telekom'la beraber seyircilerimize çok güzel maçlar izleteceğiz" diye konuştu. 

NASUHİ GÜNGÖR'E TEŞEKKÜR

Şenol Göka ayrıca, TRT - Tivibu işbirliği ile Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi'nin maçlarının yayınlanmasında emeği büyük olan TRT Haber ve Spor Yayınları Dairesi Başkanı Nasuhi Güngör'e teşekkür etti. 

2015-2016 SEZONUNDAN İTİBAREN TİVİBU'DA

Toplantıda verilen bilgilere göre, Türk Telekom Grubu, Tivibu'nun sunduğu IPTV teknolojisine uydu yayıncılığını da ekleyecek. UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi, 2015-2016 sezonu itibarıyla Tivibu tarafından ekranlara taşınacak. Tivibu, IPTV'den sonra uydu yayınlarına da başlayarak daha geniş kitlelere ulaşacak.

Tivibu, uydu üzerinden 4K çözünürlüğe kadar çıkabilecek yayınların yanı sıra IPTV'nin Durdur İzle-Geri Al İzle, Tekrar İzle gibi özelliklerini ve dört ekrandan farklı destekleyici uygulamaları da izleyicilerine sunacak.

Bu haber toplam 2740 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri