Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

UETD İsveç 8 Mart Kadınlar Günü açıklaması...

08.03.2014 18:50
Avrupa Türk Demokratlar Birliği İsveç, 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla bir bildiri yayınladı.Avrupalı Türk Demokratlar Birliği İsveç (UETD) adına basın açıklamasını UETD İsveç Basın Medya Sorumlusu Pervin GÖKER yaptı.
Basın açıklamasında şu cümleler yer aldı:

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kadın haklarına ve dünya kadınlarının taleplerine dikkat çekmek için önemli bir gün. Bu yıl Birleşmiş Milletlerin Dünya Kadınlar Günü için belirlemiş olduğu slogan: ‚Equality for women means progress for all’ - Kadın için eşitlik herkes için ilerleme’. Avrupalı Türk Demokratlar Birliği İsveç olarak çalışmalarımızda kadının bakış açısını ve kadının çalışmalara katmış olduğu değeri önemsediğimizden önemli çalışmalara imza atmaya hazırlanıyoruz.

5 Mart 2014 tarihinde Avrupa Birliği tarafından açıklanmış olan araştırma kadına karşı şiddetin korkunç boyutlar aldığını ortaya koymakta. Avrupa’da yaşayan her üç kadından biri şiddete ve cinsel istismara uğramakta. Dünyanın farklı bölgelerine kıyasla kadın hakları, eşitlik ve özgürlükler alanında örnek olan Avrupa Birliği ülkelerinde kadına karşı şiddetin bu denli yüksek olması üzüntü vericidir.

AB tarafından açıklanan bu araştırma göstermektedir ki, sivil toplum kuruluşları, kadın hakları savunucuları ve siyasiler kadına karşı şiddeti çalışmalarında daha fazla konu etmeli ve engelleyici adımlar atmalı. Avrupalı Türk Demokratlar Birliği İsveç olarak tüm kadınların Dünya Kadınlar Gününü kutlar, göçmen kadınların sorunlarının çözülmesini, iş hayatında eşitliğin sağlanmasını ve sosyal hayatın her alanında kadının hak ettiği konuma kavuşmasını temenni ederiz.

Pervin GÖKER

UETD İsveç Basın Medya sorumlusu...

varwwwclientsclient1web2tmpphphluczu.jpg

varwwwclientsclient1web2tmpphpldhfhv.jpg

varwwwclientsclient1web2tmpphpsyriut.jpg

Bu haber toplam 1770 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri