Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

UETD İsveç teşkilatı ile Ak parti milletvekilleri biraraya geldi

21.01.2014 00:11
TBMM Plan Bütçe Komisyonu adına İsveç'te temaslara başlayan AK Parti Milletvekilleri UETD İsveç teşkilatı yöneticileri ile bir araya geldi.


ATİLA ALTUNTAŞ/STOCKHOLM

Stockholm'de bulunan Ayasofya restoranında gerçekleşen buluşmada AK Parti Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün, Şanlıurfa Milletvekili Dr. Abdulkerim Gök , Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ve Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi yeralırken, UETD İsveç teşkilatı adına yöneticiler Özer Eken ve Fatih Hamurcu katıldı. 

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD)İsveç teşkilatı yöneticisi Özer Eken, ''İsveç Dernekler kanununa göre kurmaya hazırladıkları UETD, özellikle Avrupa'da ki Türklerin siyasal, sosyal ve kültürel gelişimini sağlayarak bulundukları ülkelerdeki etkinliklerini arttırmak yönündeki misyonunu Stockholm'de sürdürme kararı almış ve bu konudaki çalışmalarını tamamlayarak Stockholm oluşumunda görev yapacak calışma arkadaşlarını belirleme sürecindedir. İsveçli Türklerin ikinci vatanda daha müreffeh, yaşadığı topluma daha fazla katkı ve katılım sağlayan, sosyal, siyasal, kültüler ve ekonomik alanda daha fazla yer alan, daha iyi yaşam standardına sahip bireyler haline gelmesine dönük çabalar harcamaktır. UETD"nin misyonunun odağında Türkiye İsveç ilişkileri yer almaktadır. '' şeklinde konuştu.

Açıklamadan memnun kalan AK parti milletvekilleri ellerinden gelen her türlü yardımı yapmaya hazır olduklarını belirtti.

mms_20131222.jpg

Bu haber toplam 2440 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri