Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Uğur Dündar çileden çıktı!

29.03.2011 16:56
Kendisini Susurluk kazası ile ilgili eleştirenlere canlı yayında "gelecek kuşaklar mezarlarına tükürecek" diye

Ayşenur Arslan'ın hazırlayıp sunduğu Medya Mahallesi programına katılan Uğur Dündar, kendisi hakkında yazı yazan ve "yayınladığı fotoğrafı geri çekti" diyenlere çok sert çıktı: "Gelecek kuşakla onların mezarlarına tükürecek" dedi.

İşte Dündar'ı çileden çıkaran o yazıya canlı yayında verdiği yanıt:

Uğur Dündar: Bir otomobil resmi yayınlamışız. Susurluk kazasını yapan Mersedes'in resmini yayınlamışız. Vay efendim bu fotoğrafı nasıl geri çektiniz diye yazılar yazılıp çiziliyor.

Ayşenur Arslan: Seyircimiz bilmeyebilir. Star gazetesi yazarı Ergun Babahan yazdı.

Uğur Dündar: İsim verme... İsim verme. Önemli değil...

Ayşenur Arslan: Olur mu canım. Niye geri çektiniz diye yazdı. Fotoğraf nasıl geri çekilir?

Uğur Dündar: Uğur Mumcu'nun  bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak diye tanımladığı bir durum bu.

Ayşenur Arslan: Yayınlanmış fotoğraf nasıl geri çekilir? Onu anlamaya çalışıyorum.

Uğur Dündar: Aref bile çekemez bunu.

Ayşenur Arslan: Kim Aref? Haa evet...

Uğur Dündar: Yetenek sizsiniz yarışmasındaki sihirbaz.Biz yayınlamışız, ödül bekleyen bir başarı sergilemişiz. O fotoğrafları bulup yayınlamak bizim gururumuz. Çektiren, kazadan sonra olay yeri tespit için oraya gelen Susurluk cumhuriyet Savcısı. Çeken de Susurluk'taki yerel bir fotoğrafçı. Artık bunu bizim hiç kimse ulaşamadan bulup yayınlamamız, alkışlanması gereken bir gazetecilik çabası. Ben şimdi bizi eleştirenlerin Susurluk çetesi bizi öldürmüş olsaydı, sevineceklerini bile düşünüyorum. Ergun Babahan'ı kasdetmiyorum. Ortadan konuşuyorum. Üstümüze gelenlerin tümüne sesleniyorum. Neredeydiniz siz o zaman arkadaş? Biz bu çeteyi ortaya çıkartmaya çalışırken, Türkiye'yi soyan soğana çeviren öteki çeteleri ortaya çıkartmaya çalışırken siz neredeydiniz? Şimdi sizin bize soru sormak bir yana, kalem oynatmaya hakkınız yok.

Ayşenur Arslan: Hedef haline getirildiğini ya da buna çalışıldığını düşünüyor musun?

Uğur Dündar: Ne yaparsa yapsınlar. Cevabını veremeyeceğimiz hiç bir şey yok. Katiller topallayarak da olsa hedefine varıyor. Korkmuyorum. Korkuyla yıllar öncesinde tanıştım. N'için korkayım ki? Bizimle, bizim gibi temiz insanlar ile uğraşanlar korksunlar. Tarih onları nasıl yazacak biliyor musun? Gelecek kuşaklar mezar taşlarına tükürecek onların.

Gazeteciler.com

Bu haber toplam 4472 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri