Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Uğur Dündar'a soğuk duş!

18.05.2012 18:32
İstanbul Aydın Üniversitesi'nin ödül töreninde "Böyle bir dönemde tasfiye edilmekten onur duyuyorum" diyen Uğur Dündar'a Kanal 7 anahaber ancormanı Erhan Çelik cevabını verdi.

İstanbul Aydın Üniversitesi  8. İletişim ödülleri sahiplerini buldu. Ali Kırca, Uğur Dündar, Erhan Çelik, Nazlı Öztarhan, Petek Dinçöz, Pascal Nouma, Esra Erol, Ertem Şener gibi isimlerin ödül aldığı törene, yapılan konuşmalar damgasını vurdu.

Uğur Dündar, medyada büyük bir tasfiye sürecinin yaşandığını söyleyerek kendisinin de bu sürecin mağdurlarından biri olduğunu ifade etti.  "Böyle bir dönemde tasfiye edilmekten onur duyuyorum" diyen Dündar, beklenmedik bir tepkiyle karşılaştı.

Dündar'dan sonra ödülünü alan Kanal 7 anahaber ancormanı Erhan Çelik usta gazeteciyi eleştiren bir konuşma yaptı. Bir tasfiye sürecinden bahsedilecekse bunun bir dönemde değil her dönemde olduğunu vurgulayan Çelik, "Krallıklarını ilan edip yıllarca meslektaşlarının mağduriyetlerini görmeyenlerin bugün çıkıp mağdur edebiyatı yapması ne kadar anlamsız. Eğer medyaya yön verdiğiniz günlerde meslektaşlarınıza sahip çıksaydınız, bugün mağdur olmazdınız" dedi. Çelik, konuşmasının sonunda her türlü ideolojik baskı ve haksızlıkla yapılan işten atmalara karşı olduğunu söyleyip kendisini ödüle layık gören üniversite öğrencilerine teşekkür etti.

Bu arada Uğur Dündar'ın salondan erkenden ayrılması dikkatlerden kaçmadı.

Bu haber toplam 4618 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri