Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Uğur Dündar Soyadını Değiştirmiş

14.11.2013 11:51
Usta gazeteci Uğur Dündar'ın gerçek soyadının 'Dindar' olduğu ortaya çıktı.

Yeni Şafak yazarı Osman Özsoy bugünkü köşesine ünlülerin gerçek kimliklerini ele aldı. Yıllarca hafızalara kazınan isimlerin gerçek kimlikleri okuyanları şaşırtırken, gazeteci Uğur Dündar'ın soyadında yaptığı tek harf değişikliği ise son derece ilginç.

Yazısında Hüseyin Gökçe'nin kitabındaki bir detaydan bahseden Özsoy, usta gazetecinin 'Dindar' olan soyadında tek harf değişikliği yaparak 'Dündar' yaptığını belirtti.

İşte Özsoy'un yazısındaki o kısım,

Eğer bu yazıyı bugün 09.00 - 12.00 saatleri arasında okuma fırsatı bulduysanız, aynı saatlerde ben üniversitede Halkla İlişkiler Bölümü'nde verdiğim 'İmaj Yönetimi' dersinde olacağım.

GERÇEK İSİMLERİ ŞAŞIRTTI

İmaj Yönetimi'nden söz edilirken, kimi zaman ünlülerin gerçek isimleri de derste konu oluyor. Örneğin, Sibel Can'ın gerçek adının Deniz Engüzel, Seda Sayan'ın Aysel Gürsaçer, Cüneyt Arkın'ın Fahrettin Cüreklibatur, Alişan'ın Serkan Burak,Yılmaz Güney'in Yılmaz PütünYıldız Kenter'in Ayşe YıldızYaşar Kemal'in Kemal Sağdıkgöğçeli, Sezen Aksu'nun Fatma Sezen Yıldırım, Murat Soydan'ın RüjdanTercanDoğuş'un Orhan Baltacı, Müjde Ar'ın Kamile Suat Ebrem olması öğrencilerin dikkatini çekiyor.

UĞUR DÜNDAR'IN SOYADI 'DİNDAR'MIŞ

Bu listeyi ülkemizden ve dünyadan örneklerle onlarca sayfa uzatabiliriz. Bugünkü dersimizde bu örneklere yeni bir ismi daha ilave edeceğiz. Ünlü gazeteci Uğur Dündar'ın daha önce soyadı 'Dindar'mış. Anlayacağınız, soyadından sadece bir harf değiştirmiş. Bir harf değişikliği bile, anlamı ne kadar farklılaştırıyor değil mi? Bu bilgiyi, değerli gazeteci Hüseyin Gökçe'nin Han Yayınları'ndan yeni çıkan 'Defterimdeki Ünlülerin 200'ü' başlıklı kitabından aldım.

AİLESİNDEN GELEN SOYADI DEĞİŞTİRDİ

Kitap elime geçtiği andan itibaren 200 ünlü ismin yaşam hikayesinden anekdotları bir çırpıda okurken, Uğur Dündar'ın anlatıldığı kitabın 338. sayfasında şu satırlar çıktı karşıma; 'Uğur Dündar, ailesinden gelen 'Dindar' soyadını 'Dündar' olarak değiştirdi. Bu tek harfti ama, bu önemli değişiklik, yakışıklı ve gözü yukarılarda yeni bir televizyoncu için önemliydi. Din düşmanı olduğundan değil elbet. Dindar algılanmayı uygun bulmadığından...'HABERLER/COM

Bu haber toplam 16150 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri