Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ukrayna Başbakanı istifa etti

28.01.2014 11:34
Ukrayna Başbakanı Mikola Azarov istifa etti.

Ukrayna'da 21 Kasım 2013'de Avrupa Birliği (AB) ile Ortaklık Anlaşması'nın askıya alınmasıyla birlikte başlayan ve 16 Ocak'ta meclisten özgürlükleri kısıtlayan torba yasasının geçmesiyle alevlenen eylemler sonunda Başbakan Mikola Azarov istifa etti.

Ukrayna Başbakanı Mikora Azarov bugün parlamentoda düzenlenen olağanüstü oturumda istifa etti. İstifa haberi Ukrayna hükümetinin internet sayfasından da duyuruldu.

BARIŞÇIL ÇÖZÜM İÇİN İSTİFA ETTİ

Ukrayna’da son iki aydır devam eden kriz ortamının daha kolay atlatılabilmesi ve barışçıl bir çözüm üretilebilmesi için istifa ettiğini söyleyen Başbakan Azarov, istifa kararının tamamen kişisel bir karar olduğunu belirtti.

Parlamentodaki olağanüstü oturum öncesinde istifasını açıklayan Başbakan Nikolay Azarov güvenoylaması tehdidiyle karşı karşıyaydı. Ukrayna parlamentosunda olağanüstü oturum ise yarım saat gecikmeli başladı.Ukrayna'da parlamentonun olağanüstü oturumunda milletvekillerinin, gösterileri kısıtlayan ve göstericilere ağır cezalar getiren yasada değişikliğe gitmesi bekleniyor.

INTERNETHABER

Bu haber toplam 2198 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri