Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hava sıcaklıkları artıyor

17.03.2011 09:35
Yurdun bugün bazı bölgelerinde yağış bekleniyor. Sıcaklar ise iç ve doğu bölgelerinde 3 ila 5 derece artacak. Ankara'da bugün sıcaklar 20 dereceye kadar yükselecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, sabah saatlerinde Edirne ve Kırklareli çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren Marmara, Ege, Batı Karadeniz'in batısı (Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Bolu) ile yarın (Cuma) sabah saatlerinde Eskişehir çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı diğer bölgeler parçalı bulutlu olarak geçecek. İç ve doğu kesimlerde bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde yer yer sis ile birlikte doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı görülecek.

Hava sıcaklığı Batı bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak, iç ve doğu bölgelerde 3 ila 5 derece artacak.

Rüzgar genellikle güney ve güneybatı, zamanla güney kesimlerde güney ve doğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

-BUZLANMA VE DON UYARISI-

Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde yurdun doğu kesimlerinde, buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

-SİS UYARISI-

Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer sis beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, görüş mesafesi ve hava kalitesinde azalma vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

-ÇIĞ TEHLİKESİ-

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

.

-ANİ KAR ERİMELERİ UYARISI-

Ülke genelinde sıcaklığın hissedilir derecede artmasıyla ile birlikte ani kar erimeleri görüleceğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (lokal su baskını, ani sel ve çığ tehlikesi vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı (18)

ANKARA: Parçalı ve az bulutlu, akşam saatlerinden itibaren çok bulutlu olarak geçecek. (20)

İZMİR: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı (21)

ADANA: Az bulutlu ve açık (23)

ANTALYA: Az bulutlu ve açık, akşam saatlerinden itibaren çok bulutlu olarak geçecek. (21)

SAMSUN: Parçalı ve az bulutlu, yarın (Cuma) sabah saatlerinde çok bulutlu olarak geçecek. (18)

ERZURUM: Az bulutlu geçecek. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. (5)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık (18)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

Yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı zamanla çok bulutlu, Edirne ve Kırklareli ile akşam saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı olarak geçecek.

EGE: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren İzmir ve Manisa çevreleri gece saatlerinden itibaren bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı olarak geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, bölgenin batısı akşam saatlerinden itibaren çok bulutlu olarak geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu zamanla batısı çok bulutlu, yarın (Cuma) sabah saatlerinde Eskişehir çevreleri yağmurlu olarak geçecek. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde bölgenin doğusunda (Sivas, Kayseri ve Yozgat) yer yer sis bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı az bulutlu zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren batısı (Zonguldak, Düzce, Bolu, Karabük ve Bartın) yağmur ve sağanak yağışlı olarak geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu yarın (Cuma) sabah saatlerinde Orta Karadeniz kesimi çok bulutlu olarak geçecek. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekiyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. Bölgede eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

Kaynak:
Bu haber toplam 2094 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri