Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ülker Aytaç Et'i satın alıyor

18.09.2013 18:58
Türkiye'nin en güçlü ikinci iş adamı Murat Ülker, ard arda yaptığı satın almalarla gündemde.

Son dönemde şirket alımları ile adından söz ettiren Yıldız Holding (Ülker), Aytaç Et Entegre Tesisleri'nin yüzde 75'inin satın alınması için Yimpaş Holding'le ön anlaşma imzaladı. Satışın tamamlanması Rekabet Kurumu onayından sonra gerçekleşecek.

DÜN DE ŞEKER FABRİKASI ALMIŞLARDI

Dünyaca ünlü çikolata devi Godiva'yı 2007 yılında 850 milyon dolara atın alan Murat Ülker, prestijine prestij katmıştı. Ardından ise Bedri Baykam'ın boş çerçevesini 100 bin dolara satın alınca cemiyet dünyasında konuşulan isimler arasına girdi. Birçok çevreden de ciddi tepki aldı. Sonrasında ise art arda yapılan satın almalarla konuşuldu. 

Dün 182 milyon liraya 60 yıllık Adapazarı Şeker Fabrikası'nı satın alan Yıldız Holding’den bugün dev satın alma haberi daha geldi. Yıldız Holding bu kez gözünü Aytaç Et'e dikti. 

Öte yandan Murat Ülker Capital'in yaptığı araştırmaya göre Türkiye'nin en güçlü ikinci iş adamı.

ÜLKER'DEN AYTAÇ'I ALDIK AÇIKLAMASI

Holding’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Yıldız Holding ve iştirakleri, şirketin Çankırı Çerkeş'te 910 dönümlük arazi üzerine kurulu tesisinin yüzde 75'ini gayrimenkulleri ile birlikte satın alacak.

Anadolu'da marka bilinirliği yüksek olan ve şu anda 216 çalışanı bulunan Aytaç Et, tüm mali yükümlülükleri ile birlikte 150 milyon liraya Yıldız Holding'e devredilecek. Anlaşma, Aytaç Et'in sadece et entegre tesislerini kapsıyor. Satın alımın tamamlanması için Rekabet Kurumu'nun onayı gerekiyor.'' 

Bu haber toplam 3340 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri