Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Ülkücüler de Kağıttan Kaplanmış'

24.06.2011 13:59
Balyoz Davası'nın görüldüğü mahkemenin kantininde iki sanık yakınının hararetli konuşmalarında dehşete düşüren cümleler...

'Ülkücüler de kağıttan kaplanmış'
 
Yazının başlığındaki sözler bana ait değil. Balyoz Davası'nın görüldüğü mahkemenin kantininde çay içerken duydum.

İki sanık yakını hararetli bir sohbete dalmışlar. Konu, CHP'den Milletvekili seçilen Ergenekon tutukluları Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay'ın tahliye edilmemesi. Belli ki tepkililer. MHP'den vekil seçilen Balyoz tutuklusu Engin Alan ile ilgili karar henüz çıkmadı. Onun da gerginliği var. Konuşmalarından zaten çok da ümitli olmadıkları anlaşılıyor.

Sanık yakınlarından biri sözü CHP'li gençlere getiriyor. “Neden sokağa dökülmüyorlar” diye soruyor. Diğeri onu tasdik ediyor. Mahkemenin bağımsız kararına “sert tepki” gösterilmesini istiyor. Çare ”kaos” demeye getiriyor.

Ben yan masada çay içiyorum. Yani onları dikizlediğim falan yok. Zaten yüksek sesle sanki duyulsun ister gibi konuşuyorlar. Devam ediyor sohbet. “CHP'li gençler neden sokağa dökülmüyor” diye beklentisini dile getiren kişi, bu kez lafı MHP'ye getiriyor. Engin Alan ile ilgili tahliye kararının da çıkmayacağını öngören sanık yakını, “bu ülkücüler de eskisi gibi değil” diyor.

“Sesleri solukları çıkmıyor” muş yani! Sonra ağzındaki baklayı çıkarıyor: “Meğer ülkücüler de kağıttan kaplanmış”.

CHP'nin Ergenekon sanıklarına kol kanat geren Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum'un TSK için sarf ettiği “kağıttan kaplan” sözü hala hafızalarda. Sanık yakını sokaklarda oraya buraya saldıran, polisle çatışan “kağıttan kaplan olmayan ülkücüler” görmek istiyor anlaşılan.

Yazık. Yakınları “darbeye teşebbüs suçlaması” ile yargılanan sanıkların yakınlarının Türkiye için çizdikleri manzaraya bakar mısınız?

Diyalogları dinlerken ürperdim açıkçası. Sonradan bu hastalıklı düşünceye sahip olanların azınlıkta olduğunu düşünüp rahat bir nefes aldım.

Turan Görüryılmaz - Silivri

Bu haber toplam 1734 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri