Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ülkücülerin Parasını ZİMMETİNE GEÇİRDİ

08.09.2011 14:34
12 Eylül sonrası idam edilen ilk ülkücü Mustafa Pehlivanoğlu'nun Abdullah Çatlı'yla ilgili ifadesi şok etti. Çatlı, ülkücülerin parasıyla kendine kuyumcu dükkanı açmış..

Susurluk kazası sonrası hayatını kaybeden Abdullah Çatlı'nın adı bu kez 12 Eylül Utanç Müzesi'nde sergilenen dava dosyalarında çıktı. 12 Eylül sonrası idam edilen ilk ülkücü olan Mustafa Pehlivanoğlu, idamından önce verdiği ifadede Çatlı ile ilgili şu iddiayı gündeme getirmiş: Ülkücülerin hapisten kurtulması için kendisine verilen 3.5 milyon lirayla İstanbul'da kuyumcu dükkanı açtı.

PEHLİVANOĞLU'NUN ABDULLAH ÇATLI İLE İLGİLİ ŞOK İTİRAFI

Habertürk'ün haberine göre, Pehlivanoğlu ifadesinde o dönemde yaptıkları eylemler, ve Abdullah Çatlı'nın rolüne ilişkin de çarpıcı açıklamalarda bulunuyor. Pehlivanoğlu, Balgat olayının ardından yakalandıktan sonra cezaevine düştüklerini anlatarak şimdiye kadar bilinmeyen şu bilgileri veriyor:

ÜLKÜCÜLERİN PARASIYLA KUYUMCU DÜKKANI AÇMIŞ!

"Balgat olayının ardından yakalanmış ve cezaevine düşmüştük. İsmini bilmediğim İsa Armağan'ın bir arkadaşı o tarihlerde yine nereden bulduğunu bilmediğim 3.5 milyon lira parayı Abdullah Çatlı'ya götürerek bizim serbest bırakılmamız yolunda girişimlerde bulunmasını istemiş, ancak Abdullah Çatlı Bahçelievler olayından sonra kaçarak İstanbul'a yerleşiyor ve o parayla da bir kuyumcu dükkânı açıyor. Bu durumu bizim arkadaşlardan herkes biliyor."

ÜLKÜCÜLERİN PARASIYLA KUYUMCU DÜKKANI

12 Eylül sonrası gerçek ülkücülerin kimisi idam edildi kimileri de hapisten çıktıktan sonra hayatlarını idama ettirebilmek için ekmek kavgasının peşine düştü. Ama bazıları var ki hem yıllarca hapiste kaldılar hem de dışarı çıktıklarında nereden geldiği belli olmayan paralarla lüks içinde yaşadılar.

Mustafa Pehlivanoğlu'nun Abdullah Çatlı ile ilgili verdiği ifade bu iddiaları doğrular nitelikte. Zira Pehlivanoğlu'nun ifadesine göre Çatlı ülkücülerin hapisten kurtarılması için kendisine verilen 3.5 milyon lira ile İstanbul'da kuyumcu dükkanı açmış...

Şimdi hangisi efsane? 12 Eylül sonrası davası için idam edilen Ülkücü Mustafa Pehlivanoğlu mu yoksa, ülkücülerin parasını iç ettiği ortaya çıkan Abdullah Çatlı mı? 

Bu haber toplam 2376 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri