Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Uludere ile ilgili şok iddia...

16.01.2012 13:29
Hürriyet gazetesi yazarı Şükrü Küçükşahin, bugünkü köşesinde Uludere olayıyla ilgili bomba ilginç bir iddia ortaya attı.
Hürriyet gazetesi yazarı Şükrü Küçükşahin, bugünkü köşesinde Uludere olayıyla ilgili bomba ilginç bir iddia ortaya attı. İddiaya göre, Uludere'de 34 vatandaşın hayatını kaybettiği olayda bombalamayı gerçekleştiren F16 pilotları olay gününden beri bir nevi gözlem altında tutuluyor ve dışarıya çıkmalarına izin verilmiyor.
 
Bu durum akıllara 'pilotların dışarıya saklanan bir bilgiyi sızdırmalarından mı korkuluyor?' sorusunu getirdi.
 
İşte Hürriyet yazarı Şükrü Küçükşahin'in yazısının o bölümü;
 
PİLOTLARLA İLGİLİ BELİRSİZLİK
 
Uludere’deki bombalama faciasının hangi istihbarat kaynağının hatası olduğu sorularını da sorgulamadım değil; ama ‘geçiştirildi’ desem yeri. “Bu bombalamadan sivil otoritenin önceden haberi var mıydı?” sorusunun aynı şekilde belirsizliğe bırakılmasını da ilginç bulabiliriz.
Buna rağmen aldığım şu bilgileri paylaşmalıyım:
 
“Birincisi, bombalanan yer sınır ötesinde. (Bu cümle ‘neden sağ yakalanmadılar’ sorusunun yanıtı olarak da okunmalı.) İkincisi, son dönemde böylesi 350’ye yakın bombalama oldu. Hangi birisi bildirilsin.”
 
Konuyla ilgili soruşturma/inceleme süreci devam ettiği için hani bazı konulara açık yanıtlar verilememiş olabilir; ama bana gelen bir başka bilgi var ki teyit edecek bir yetkili bulamadım.
 
Kaynağımdan ise çok emin olduğum için “Bu nedir” diye sormak isterim.
 
Soruşturma çerçevesinde bombalamayı yapan pilotlara, o günden beri karargah dışına çıkma izni verilmiyor, sanki gözetim altında tutuluyorlarmış.
 
Ailelerin, ‘verilen koordinatları tam tutturdukları için kahraman görülmesi gereken evlatlarının’ tek suçlu ilan edilmesinden korktuklarını belirtmeli.
 
Bu haber toplam 1426 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri