Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Uludere saldırısı ikinci yılına girdi

28.12.2013 13:55
İki yıl önce Uludere için 'oh oldu' diyenler bugün Kürtçü oldular.

Dershane tartışması ile başlayan ve yolsuzluk operasyonuyla devam eden AK Parti-Cemaat gerilimiyle, bazu medya organları köşe yazarları ve sosyal medya güruhu özellikle 17 Aralık'ta yapılan yolsuzluk operasyonundan sonra Uludere katliamını konusunda ağız değiştirdiler. İki yıl önce Uludere için 'oh oldu' diyenler bugün Kürtçü oldular.

SİVİL DEĞİL KAÇAKÇI VURGUSU YAPTILAR

Şırnak'ın Uludere ilçesinde 28 Aralık 2011 gecesi Türk savaş uçaklarınca düzenlenen operasyonda 34 kişinin hayatını kaybettiği Uludere katliamını'nın bugün, ikinci yıldönümü. Olaya ilişkin yazılanlar gözlerden kaçmıyor. Saldırının olduğu günlerde bazı medya organları, ölenlerin sivil değil ''kaçakçı'' olduğuna ve katırlar sırtında silahlar taşıdıklarına vurgu yapıyordu. Yani; ölenler masum değil demeye getiriyorlardı.

OPERASYONDAN SONRA KÜRTÇÜ OLDULAR

Bugün ise söz konusu medya organları köşe yazarları ve sosyal medya güruhu özellikle 17 Aralık'ta yapılan yolsuzluk operasyonundan sonra Uludere konusunda ağız değiştirdiler. Saldırının üzerinden iki yıl geçmesine rağmen henüz kimsenin yargılanıp ceza almamış olmasını Hükümet'e karşı kullanmaya başlayan çevreler, ''Kürtçü'' oldular. 

Bu haber toplam 1330 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri